Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
NFZ bliżej Nas?
Adam Zalewski, 14.09.2015 , Tagi: NFZ, służba zdrowia
9 września wystartowała akcja z cyklu Środa z Łódzkim Oddziałem NFZ. Wszystko po to, żeby przybliżyć pacjentom działania Funduszu, usprawnić kontakt z nim i zwiększyć świadomość mieszkańców województwa na tematy związane ze zdrowiem publicznym.

W każdą środę września i października pracownicy łódzkiego NFZ będą odwiedzać wybrane szpitale i przychodnie w Łódzkim, żeby dzielić się z pacjentami swoja wiedzą i doświadczeniem. W sumie pojawią się w 30 placówkach medycznych. Będą dostępni dla pacjentów w godzinach 9-14. Na specjalnych stoiskach każdy z gości może załatwić wszelkie formalności, jakimi na co dzień zajmuje się Fundusz, m.in. założyć konto w ZIP (Zintegrowany Informator Pacjenta), potwierdzić zlecenie na leki, złożyć wniosek do sanatorium, skargę, poznać zasady ubezpieczenia lub sprawdzić jego status, zasięgnąć informacji na temat bezpłatnego leczenia, czytamy na stronie internetowej łódzkiego NFZ.

 

Na osoby, które odwiedzą stoiska czeka informator, który będzie zawierał listę miejsc gdzie można się http://images.freeimages.com/images/previews/7d8/present-1482361.jpgaktualnie leczyć bez ponoszenia kosztów, ponadto materiały informacyjne NFZ oraz "sympatyczny upominek". W najbliższą środę, 16 września, pracownicy Funduszu pojawią się w Łodzi, Kutnie oraz Tomaszowie Mazowieckim. Kompletna lista punktów, które zgłosiły chęć współpracy jest dostępna na stronie. Akcja zakończy się 4 listopada w Wieluniu

 

Dla wielu osób znalezienie czasu w środę rano lub wczesnym popołudniem może być problematyczne, dlatego są wyznaczone także inne, dogodniejsze terminy. W sobotę, 19 września, szukajcie namiotu NFZ w Radomsku, natomiast jeżeli macie już plany na ten weekend, do dyspozycji pozostają jeszcze dwie niedziele – 27 września przedstawiciele Funduszu znów pojawią się w Radomsku, a 4 października – w Piotrkowie Trybunalskim.   

http://images.freeimages.com/images/previews/fd8/welcome-1196763.jpg

Łódzki Oddział NFZ dziękuje szpitalom i poradniom, które zgodziły się ich gościć w swoich punktach i zachęca wszystkich zainteresowanych do wzięcia udziału w inicjatywie, która będzie zupełnie bezpłatna. Nasza redakcja przyłącza się do zaproszenia.

Źródła

http://www.nfz-lodz.pl/index.php/dlapacjentow/aktualnosci/6723-sroda-z-low-nfz-nfz-blizej-pacjenta-w-twojej-poradni-i-szpitalu

KOMENTARZE
Newsletter