Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Sposoby na suchy kaszel – najbardziej uciążliwą dolegliwość przeziębienia!
Kaszel to jeden z najczęściej odczuwanych objawów przeziębienia – uważa tak ponad połowa Polaków. Nieleczony może prowadzić do poważnych schorzeń, obciążających nasz organizm i wykluczających nas z codziennych aktywności. Nie należy go lekceważyć, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, kiedy to nasz system odpornościowy słabnie i jesteśmy bardziej narażeni na infekcje gardła. By szybko uporać się z problemem uporczywego, suchego kaszlu, warto działać ze większą mocą. Syrop Supremin MAX – już dostępny w aptekach.

 

Jak wskazują badania instytutu Millward Brown z września 2016 r., przeprowadzone na zlecenie firmy Teva, prawie dwie trzecie Polaków deklaruje, że potrafi rozpoznać u siebie rodzaj kaszlu. Nieco trudniej jest im rozpoznać go u dzieci. Aż 67% naszych rodaków uważa suchy kaszel za najbardziej uciążliwy, w tym szczególnie podczas snu (69% ankietowanych). Respondenci pytani o najważniejszą cechę leku podkreślają, że kluczowa jest dla nich skuteczność – rozumiana jako szybkie działanie, zapewniające dobre samopoczucie i powrót do zdrowia. Tego zdania jest co trzeci badany.

Co więc zrobić, by szybko i skutecznie pozbyć się uporczywego, suchego kaszlu? Poniżej prezentujemy kilka sprawdzonych sposobów.

Suchy kaszel należy po pierwsze zwalczać, podając leki przeciwkaszlowe – hamujące odruch kaszlu i łagodzące jego objawy. Można działać również wspomagająco – nawilżając błony śluzowe gardła i krtani. Dodatkowo należy pamiętać o regularnym przyjmowaniu odpowiedniej ilości płynów oraz inhalacjach.

Sposoby na skuteczne pozbycie się suchego kaszlu:

  1. Rozpoznanie: to podstawa w leczeniu kaszlu. W zależności od jego rodzaju wybierz odpowiedni lek. W przypadku jego suchego wariantu warto sięgnąć po odpowiedni syrop np. Supremin MAX. Działa on dwutorowo, ponieważ nie tylko ogranicza odruch kaszlu, ale także rozszerza oskrzela, ułatwiając oddychanie. Można przyjmować przed snem, dzięki czemu organizm ma szansę na regenerację.
  2. Miód (np. gryczany): zaobserwowano, że ma właściwości antyoksydacyjne, przeciwbakteryjne
    i podawany przed zaśnięciem łagodzi nocny kaszel. Dodatkowo nawilża błony śluzowe gardła
    i krtani, ułatwiając odkrztuszanie. Możesz podawać go razem z mlekiem.

  3. Inhalacje: są świetną metodą wspomagającą leczenie suchego kaszlu. Najbezpieczniejsze jest używanie soli fizjologicznej 0,9% NaCl. Po konsultacji z lekarzem możesz zastosować również olejki np. sosnowy, jodłowy itp.

  4. Nawilżanie i częste wietrzenie pomieszczeń: suche powietrze wysusza błonę śluzową dróg oddechowych, wzmagając objawy kaszlu. Utrzymuj odpowiednią wilgotność powietrza za pomocą profesjonalnych nawilżaczy. Można też poradzić sobie bez ich zakupu, regularnie wietrząc pomieszczenie.

 

---------------------------------------------------------------------

 

Supremin MAX to lek na suchy kaszel dla całej rodziny, który można stosować u dorosłych i dzieci po ukończeniu 2 roku życia. Badania potwierdziły, że zmniejsza kaszel u 97% pacjentów. Dzięki zwiększonej ilości substancji czynnej (butamirat) szybko się wchłania2 i hamuje męczący kaszel oraz delikatnie rozkurcza mięśniówkę oskrzeli. To również bezpieczny i nieuzależniający lek, pozbawiony kodeiny. Można go stosować również w przypadku osób cierpiących na astmę.

Nazwa: Supremin MAX 1,5 mg/ml, syrop, (Butamirati citras) Wskazania: Supremin MAX jest lekiem przeciwkaszlowym, wskazanym do stosowania w ostrym, suchym kaszlu. Przeciwwskazania: W przypadku nadwrażliwości na butamirat lub którąkolwiek substancję pomocniczą leku oraz u pacjentów z fenyloketonurią. Podmiot odpowiedzialny: TEVA Pharmaceuticals Polska Sp. z o.o PO/SPR/16/00

Butamirat w dawce 67,5mg na dobę redukował nasilenie kaszlu u 96,7% pacjentów, na podstawie Santos A et al. A single-blind clinical trial and butamirate versus dextromethorphan in the treatment of irritative caugh. Philipp J Intern med 1998 Jan-Feb 36 (1) 327-330

 

 

KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter