Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Nowy prezes zarządu w AstraZeneca Pharma Poland
Nowy prezes zarządu w AstraZeneca Pharma Poland

Z początkiem maja do AstraZeneca Pharma Poland dołączył Wiktor Janicki, który objął stanowisko prezesa zarządu spółki w Polsce. W nowej roli  zaangażowany będzie w wyznaczanie strategicznych kierunków rozwoju AstraZeneca w Polsce. Wiktor Janicki będzie odpowiedzialny m.in. za wdrażanie innowacyjnych rozwiązań w obszarze zdrowia i relacje ze stroną publiczną oraz innymi interesariuszami w kraju.

 

 

– Bardzo się cieszymy, że Wiktor Janicki dołączy do naszego zespołu. Jesteśmy przekonani, że jego ogromne doświadczenie i znajomość branży farmaceutycznej pozwolą na jeszcze bardziej dynamiczny rozwój i stworzą nowe perspektywy dla AstraZeneca w Polsce – mówi Radu Rasinar, Area Vice President Central & Eastern Europe and Baltics w AstraZeneca.

Wiktor Janicki związany jest z branżą farmaceutyczną od 2003 r. Doświadczenie zawodowe zdobywał w Polsce i za granicą. Pracował dla firm takich jak Wyeth, a następnie Janssen-Cilag oraz Roche. Od 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Roche Polska. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Janicki to jedna z bardziej rozpoznawalnych osób w branży farmaceutycznej w Polsce, uczestnik debat i dyskusji dotyczących systemu ochrony zdrowia, aktywnie angażujący się w działalność organizacji branżowych.

Źródła

Fot. AstraZeneca Pharma Poland

KOMENTARZE
Newsletter