Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Novo Nordisk skupia R&D na białkach terapeutycznych
19.01.2007
Novo Nordisk zdecydowało się skupić wszystkie swoje badania i rozwój na dziedzinie leków opartych na białkach. Jako rezultat swojej decyzji, dział R&D firmy zaprzestanie badań nad małymi cząsteczkami nad doustną terapią dla diabetyków.


Od 2002 roku, Novo Nordisk  zwiększała swoje zainteresowanie nad białkami terapeutycznymi i dziś ścieżka rozwoju dotycząca opartych na białkach lekach w dziedzinie cukrzycy, hemostazy, zaburzeń wzrostu i innych jest większa niż kiedykolwiek.

Trwające obecnie badanie przedkliniczne, projekt badania klinicznego na małych cząsteczkach oraz projekt badań nad aktywatorem glukokinazy w I fazie, najprawdopodobniej zostanie przekazany innej firmie.
Oprac.
Katarzyna Kopańska
KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2026>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
Webinar online: Woda do wstrzykiwań
2026-06-03 do 2026-06-03
4
6
7
13
14
15
16
ChemTEC Poland 2026
2026-06-16 do 2026-06-18
PCI Days 2026
2026-06-16 do 2026-06-18
17
18
19
Debaty Rak Nerki
2026-06-19 do 2026-06-19
20
21
23
24
28
1
4
5
Newsletter