Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Novartis na liście najbardziej zrównoważonych korporacji świata
Novartis na liście najbardziej zrównoważonych korporacji świata
Firma farmaceutyczna Novartis znalazła się na liście stu najbardziej zrównoważonych korporacji świata „Corporate Knights Global 100 2014”. Indeks został ogłoszony podczas Światowego Forum Ekonomicznego w Davos, w Szwajcarii.

Włączenie Novartis do listy Global 100 jest świadectwem naszego wieloletniego zaangażowania na rzecz odpowiedzialnego biznesu” mówi Joseph Jimenez, Dyrektor Naczelny Novartis. „Uznanie wśród 100 najlepszych przedsiębiorców zrównoważonego rozwoju na świecie podkreśla, że prowadzimy naszą działalności w sposób odpowiedzialny”.

Ranking jest publikowany od 2005 roku przez kanadyjską firmą Corporate Knights. Korporacje wybierane do rankingu są szczegółowo analizowane, porównywane z podobnymi przedsiębiorcami w branży i oceniane pod kątem najbardziej rozwiniętych programów skutecznego zarządzania. Global 100 stanowi najbardziej obszerny ranking w zakresie społecznej odpowiedzialności firm.

Rozkładamy każdą korporację na części składowe i budujemy indeks od podstaw przy pomocy jasno zdefiniowanych wskaźników” mówi Doug Morrow, Dyrektor Zarządzający Corporate Knights. Firmy są oceniane na podstawie dwunastu kluczowych wskaźników społecznych, począwszy od zużycia energii i wody, poprzez rotację i wynagrodzenia pracowników, po różnorodność zarządzania.

Głównym celem firmy Novartis jest poprawa stanu zdrowia na świecie. Firma odkrywa, opracowuje i wprowadza na rynek innowacyjne produkty, które mają zapobiegać chorobom, leczyć je i tym samym poprawiać jakość życia społeczeństwa. Dział rowzojowo-badawczy wciąż pracuje nad innowacyjnymi lekami i szczepionkami. Ponadto firma współpracuje z innymi, aby pomóc w rozwiązaniu największych światowych wyzwań zdrowotnych.

„Aby zdobyć zaufanie współpracowników i klientów, musimy prowadzić działalność w sposób odpowiedzialny; w sposób, który podkreśla naszą misję opieki i leczenia. Pracujemy, aby kontrolować i eliminować choroby, a także znaleźć nowe metody leczenia w celu poprawy zdrowia w krajach rozwijających się. Dbamy również o naszych współpracowników i dążymy do konstruktywnego udziału w naszych wspólnotach. Prowadzimy działalność w sposób etyczny” można przeczytać na stronie grupy Novartis. Wszystkie te wartości zostały docenione, o czym świadczy pojawienie się nazwy Novartis w tym prestiżowym rankingu.

Źródła

Informacja prasowa Novartis

Informacja prasowa Corporate Knights

KOMENTARZE
Newsletter