Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
NEUCA inwestuje w badania kliniczne
NEUCA inwestuje w badania kliniczne
NEUCA nabyła 100% akcji Clinmed Pharma, spółki typu CRO prowadzącej badania kliniczne z obszaru onkologii oraz wyrobów medycznych. Clinmed Pharma od 13 lat działa na rynku badań klinicznych, prowadzi ponad 20 projektów, głównie na zlecenie zagranicznych firm biotechnologicznych. Zakup firmy Clinmed Pharma wzmocni pozycję grupy NEUCA na rynku badań klinicznych i przyczyni się do ich rozwoju w tym segmencie. O korzyściach, jakie niesie za sobą przejęcie spółki oraz dalszych planach na przyszłość mówi Dyrektor ds. PR Grupy NEUCA Beata Korzeniowska.

 

 

Jakie szanse i korzyści przyniesie przejęcie firmy Clinmed Pharma oraz co zdecydowało o podjęciu takiej decyzji? 

NEUCA, która jest największym dystrybutorem farmaceutyków w kraju, kilka lat temu zdecydowała się realizować strategię skierowaną do pacjenta, czyli klienta swoich kluczowych partnerów – aptek niezależnych. W ramach tych działań zainwestowała w 2015 r. w dwa obszary branży badań klinicznych, działających odpowiednio w segmencie CRO i SMO. Dzięki tym transakcjom oraz rozwojowi organicznemu NEUCA stała się największą niezależną siecią ośrodków badań klinicznych w Polsce. Rozwijając się na szeroko rozumianym rynku ochrony zdrowia, uznaliśmy, że rynek badań klinicznych jest bardzo perspektywiczny i zauważyliśmy wiele synergii zarówno z naszą podstawową działalnością (relacje z aptekami i producentami leków), jak i nowymi biznesami, np. przychodniami (w skład grupy wchodzi sieć przychodni lekarskich Świat Zdrowia – 64 placówek). Stale zwiększamy nasze kompetencje w tym obszarze – dlatego zdecydowaliśmy się na inwestycje w Clinmed Pharma. Naszą uwagę zwróciło globalne doświadczenie zespołu i wiele zrealizowanych projektów, szczególnie w obszarze onkologii oraz wyrobów i urządzeń medycznych. Dzięki wejściu Clinmed Pharma do grupy NEUCA będziemy mogli wzmocnić obszar CRO w naszych strukturach, a przejętej spółce zapewnić dostęp do szerszej oferty dla obecnych i przyszłych klientów.

 

Jakie są dalsze plany NEUCA?

Grupa NEUCA ma już silną pozycję na rynku badań klinicznych w Polsce. Chcemy wzmacniać nasze relacje z zagranicznymi sponsorami badań i pozyskiwać więcej projektów realizowanych w obszarze innowacyjnych leków poza granicami kraju. Z drugiej strony widzimy coraz większą liczbę firm biotechnologicznych w Polsce oraz spółek angażujących się w przedsięwzięcia w obszarze med-tech. Również w tym zakresie chcemy wzmacniać nasze kompetencje, w czym pomaga nam wejście do grupy spółki Clinmed Pharma.

--

NEUCA jest spółką notowaną na GPW w Warszawie od 2004 roku. Działa w obszarze farmaceutyczno-medycznym. Jest liderem w hurtowej dystrybucji produktów farmaceutycznych, jednocześnie prowadząc liczne projekty startupowe.

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2021>

pnwtśrczptsbnd
29
31
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
17
18
20
NutraFood Poland
2021-04-20 do 2021-04-22
22
24
27
Podstawy oznaczania wilgotności
2021-04-27 do 2021-04-27
28
29
1
2
Newsletter