Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Lider niemieckiego rynku wzmocni międzynarodowe kompetencje Grupy NEUCA w segmencie badań klinicznych
Lider niemieckiego rynku wzmocni międzynarodowe kompetencje Grupy NEUCA w segmencie badań k

Powstaje druga co do wielkości w Europie niezależna sieć badawcza, będąca numerem jeden na rynku niemieckim, polskim i ukraińskim. Największa polska sieć ośrodków badań klinicznych – Pratia SA należąca do Grupy NEUCA – objęła 40 proc. udziałów KFGN, lidera rynku ośrodków badań klinicznych w Niemczech, specjalizującego się w badaniach z zakresu bezsenności, wyrobów medycznych oraz całego spektrum badań specjalistycznych, w tym szczepień.

 

 

KFGN to lider w Niemczech z ponad 20-letnią historią. Firma posiada sieć sześciu dedykowanych ośrodków badań klinicznych zlokalizowanych w Hamburgu, Hanowerze, Schwerin, Berlinie, Dreźnie oraz Karslruhe. Oferuje pacjentom nowoczesną diagnostykę i leczenie, a sponsorom i firmom CRO najwyższą jakość prowadzonych projektów. Sieć została założona przez lekarza, profesora Hannsa-Gerda Dammanna. Do tej pory przeprowadziła z sukcesem ponad 700 badań klinicznych.

– KFGN i Pratię połączyła przede wszystkim chęć działania na rzecz rozwoju badań klinicznych na całym świecie. Współpraca z silnym partnerem na europejskim rynku badań klinicznych otwiera przed nami możliwości w zakresie wzmocnienia współpracy z dużymi międzynarodowymi firmami i zaproponowania pacjentom szerszego dostępu do nowoczesnych terapii – mówi Łukasz Bęczkowski, wiceprezes zarządu Pratia SA, odpowiedzialny za międzynarodowe operacje.

– W dniu 25. rocznicy, strategiczne partnerstwo i inwestycja Pratii stanowi kolejny krok dla rozwoju naszej firmy. W KFGN bezustannie pracujemy nad doskonaleniem sposobu, w jaki prowadzi się  badania kliniczne. Wspólnie z Pratią dzielimy te same wartości oraz standardy odnośnie do jakości i sposobu prowadzenia projektów klinicznych. Jako połączona sieć ośrodków skupimy się na rozwoju i wykorzystaniu technologii, co przyczyni się do zbudowania długotrwałych przewag konkurencyjnych oraz umożliwi dostarczanie najlepszej jakości usług dla naszych partnerów – mówi dr Ole Dammann, prezes KFGN.

Zgodnie z postanowieniami umowy obecny prezes spółki KFGN dr Ole Dammann pozostaje w jej strukturach z aktulaną funkcją, kontynuując wspólne prace nad dalszym rozwojem firmy i umożliwiając dostęp do nowoczesnych terapii w ramach badań klinicznych jeszcze większej liczbie pacjentów. Inwestycja została zaplanowana na trzy etapy, zakładając objęcie docelowo 100% udziałów w KFGN.

– Wspólny rozwój z KFGN jest konsekwencją realizacji przyjętej w 2019 roku strategii obszaru badań klinicznych Grupy NEUCA, która zakłada silny rozwój swoich kompetencji na rynku międzynarodowym i konsolidację rynku. To już czwarta nasza inwestycja w tym roku i druga poza granicami Polski. W kwietniu Pratia świętowała otwarcie swojego oddziału na Ukrainie, gdzie w chwili obecnej jako Pratia Ukraine z siedzibą w Charkowie rozpoczęliśmy działania w sześciu szpitalach wielospecjalistycznych oraz jesteśmy w trakcie prac adaptacyjnych własnego ośrodka specjalistyczno-onkologicznego – mówi Tomasz Dąbrowski, prezes zarządu Pratia SA, odpowiedzialny za biznesy badań klinicznych w Grupie NEUCA.

Pratia w chwili obecnej oferuje swoim klientom oraz pacjentom dostęp do ponad 26 ośrodków badań klinicznych w trzech krajach poprzez własną infrastrukturę, której główny element integracji procesów stanowić będzie cyfrowa platforma do zarządzania i prowadzenia badań klinicznych – hyggio (inwestycja Pratii w platformę hyggio została sfinalizowana w marcu tego roku w ramach utworzenia spółki Clinscience Technologies).

– Rynek badań klinicznych na świecie rozwija się bardzo dynamicznie. Z roku na rok zwiększa się nie tylko świadomość lekarzy, ale przede wszystkim pacjentów na temat badań klinicznych i płynących z nich korzyści. Za ich sprawą pacjenci mają dostęp nie tylko do procedur medycznych i diagnostyki na wysokim poziomie, szerokiego zakresu badań, które są często niedostępne w specjalistycznej opiece medycznej, ale także do innowacyjnych leków i metod leczenia, nieosiągalnych w standardowym lecznictwie. To właśnie pacjent, jego komfort oraz bezpieczeństwo jest w centrum naszego zainteresowania – tłumaczy Tomasz Dąbrowski.

KOMENTARZE
news

<Kwiecień 2021>

pnwtśrczptsbnd
29
31
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
17
18
20
NutraFood Poland
2021-04-20 do 2021-04-22
22
24
27
Podstawy oznaczania wilgotności
2021-04-27 do 2021-04-27
28
29
1
2
Newsletter