Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jak kupić sprzęt medyczny na aukcji internetowej? - Targi WIHE Hospital i WIHE Pharmacy
Czy profesjonalny sprzęt medyczny można kupić na aukcji internetowej? Okazuje się, że tak. Dzięki temu możliwe jest zaoszczędzenie 20, a nawet 45 procent. O ile nie jest to rynek regulowany, kupujący i sprzedający nie podlegają kontroli podmiotów zewnętrznych, a cena zależy od obopólnej zgody. Mimo, że zakupy na aukcjach internetowych wśród konsumentów są coraz popularniejsze, jeżeli chodzi o sprzęt medyczny – Polska jest na szarym końcu. Tylko 1 proc. sprzętu, podczas gdy w krajach Europy Zachodniej 16 proc., a w USA ok. 38 proc jest kupowany na aukcjach internetowych. W naszym kraju Internet wciąż służy jedynie do wyszukiwania ofert i pozyskiwania danych kontaktowych

Duże oszczędności przynieść może także sprawny system informatyczny w szpitalu. Dzięki niemu racjonalniejsze jest gospodarowanie lekami i zleceniami lekarskimi. Tylko w przypadku leków może dać to oszczędności rzędu 10-15 proc. Elektroniczna dokumentacja medyczna – niedługo będąca już obowiązkiem, której podstawą jest dobre oprogramowanie stanowi wzrost bezpieczeństwa szpitala.

Zagadnieniom dotykającym informatyzacji szpitali, najnowszym technologiom i innowacjom farmaceutycznym będzie poświęcone Ogólnopolskie Targowe Forum Dyrektorów i Kierowników Zarządzających w Podmiotach Leczniczych, które odbędzie się 1 października w ramach WIHE Hospital.

Podczas Targów poruszone zostaną także inne zagadnienia związane ze służbą zdrowia i farmacją. Panele dyskusyjne będą dotyczyły między innymi pacjenta zagranicznego, oszczędności jakie przynoszą systemy informatyczne, internetowych narzędzi zmniejszania kosztów zakupu sprzętu w służbie zdrowia. Tematem będzie także m.in. sytuacja aptek po roku od wprowadzenia ustawy refundacyjnej, możliwości sprzedaży polskich farmeceutyków na rynku brytyjskim. Interesujący jest fakt, że wzrasta popyt na farmaceutyki z Polski, co daje nowe możliwości.  Kolejnym tematem będzie rola ORM (Online Reputation Management) i zarządzanie reputacją w sieci. Podsumowany zostanie rok 2012 i osiem miesięcy 2013 r. na rynku farmaceutycznym -to, jak zmieniały się ilości ogłoszonych przetargów na leki według województw i powiatów organizatorów oraz zwycięzców a także analiza specyfikacji Istotnych Warunków Zamówienia za II kwartał 2013 roku pod kątem kilku wybranych nazw leków.

Podczas Międzynarodowych Targów Farmaceutycznych WIHE Pharmacy wystawcy zaprezentują surowce farmaceutyczne, produkty OTC, suplementy diety, opakowania i ulotki farmaceutyczne. Targi WIHE 2013 będą także okazją do pogłębiania wiedzy i zapoznania się z najnowszymi osiągnięciami farmacji i medycyny.

- Bez względu na to, o których targach mówimy, wszyscy wystawcy zaprezentują produkty, które wykorzystują najbardziej zaawansowane technologie – mówi Anna Fałat, projekt manager targów WIHE Hospital oraz WIHE Pharmacy.

Źródła

konferencja prasowa WIHE 2013

KOMENTARZE
news

<Marzec 2023>

pnwtśrczptsbnd
1
3
4
5
7
10
12
13
14
16
17
18
19
20
25
26
28
29
31
1
2
Newsletter