Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
I Ogólnopolski Kongres „Suplementy Diety – Prawo, Jakość, Zdrowie” za nami! Chcemy więcej!
I Ogólnopolski Kongres „Suplementy Diety – Prawo, Jakość, Zdrowie”  za nami! Chcemy więcej!
19 października w Łodzi odbył się I Ogólnopolski Kongres „Suplementy Diety – Prawo, Jakość, Zdrowie” zorganizowany przez Krajową Radę Suplementów Diety i Odżywek we współpracy z Wydziałem Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Było to jedno z najlepszych wydarzeń, jakie miało miejsce w tym roku.

 

 

 

Kongres adresowany był do producentów, dystrybutorów i osób zainteresowanych tematyką suplementów diety. Jego celem była prezentacja najważniejszych, aktualnych problemów i zagadnień dotyczących suplementów diety oraz odpowiedzenie na najważniejsze pytania nurtujące branżę suplementów diety w Polsce. I rzeczywiście tak było!

- Organizując to wydarzenie, uznaliśmy, że jest bardzo silna potrzeba wymiany poglądów, doświadczeń, wiedzy dotyczących branży suplementów diety. Kongres ten jest pierwszym tak kompleksowym wydarzeniem przeznaczonym dla Praktyków i wszystkich uczestników rynku – mówiła podczas otwarcia dr Katarzyna Suchoszek, prezes Krajowej Rady Suplementów i Odżywek.

Cały program wydarzenia podzielny był na 4 panele tematyczne: Zdrowie, Prawo, Jakość i Produkcja. Tu nie było miejsca na lakoniczne prezentacje i lokowanie produktów. Od pierwszych minut Kongresu mieliśmy do czynienia z bardzo interesującymi wykładami, które dotyczyły najważniejszych aspektów, które w tej chwili nurtują branżę suplementów diety, takich jak: próba odpowiedzi na pytanie czy suplementy diety są w ogóle potrzebne, kto i w jaki sposób powinien je stosować. Dużo miejsca poświęcono kwestiom prawnym, omawiając Kodek Dobrych Praktyk Reklamy Suplementów Diety czy nowelizację Ustawy o bezpieczeństwie żywności i żywienia z dnia 25 sierpnia 2006 r., czyli to, czym żyje branża ostatnimi czasy. Nie zabrakło również tematów związanych z Produkcją. Wszystko podane w jasny i zrozumiały sposób. 

Każdy panel zakończony był (czasem burzliwą) dyskusją. Była to również doskonała okazja do zadawania pytań. To, co należy podkreślić, to fakt, że praktycznie wszyscy Eksperci byli dostępni przez cały czas trwania Kongresu. Można było do nich podejść i porozmawiać.

Sala wykładowa była pełna aż do samego końca. Jednak nie tylko program był tym elementem, który przyciągnął tylu uczestników. Wystarczyło spojrzeć na nazwiska prelegentów, aby wiedzieć, że nie będzie to zwykłe wydarzenie.

W tym zacnym gronie znaleźli się m.in.: dr Danuta Gajewska, Prezes Polskiego Towarzystwa Dietetyki, dr Renata Jurgiel, Ekspert Rada Ekspercka Krajowej Rady Suplementów i Odżywek, dr hab. Monika Namysłowska, Profesor Uniwersytetu Łódzkiego Uniwersytet Łódzki, Piotr Adamczewski, Dyrektor Delegatury w Bydgoszczy UOKiK, dr Agnieszka Szymecka-Wesołowska Wiceprezes Zarządu Europejski Instytut Suplementów i Odżywek, Andrzej Balicki, Radca prawny/Consuel DLA Piper Wiater Sp.k, Iwona Giersztof-Czajka Radca prawny/Consuel Izba Administracji Skarbowej w Łodzi, Michel Horn, Prezes Zarządu EHPM European Federation of Associations of Health Products Manufacterers.

Gośćmi specjalnymi byli: Waldemar Buda, Przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. regulacji rynku farmaceutycznego i Witold Tomaszewski, Dyrektor Departamentu Polityki Zdrowotnej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego.

– Dyskutowaliśmy praktykę i codzienność w biznesie suplementów diety. Omawialiśmy obecne i planowane prawo oraz efekty samoregulacji branży. Wytwórcy prezentowali bezpieczeństwo składników stosowanych w suplementach, a reprezentanci nauki - metody ich weryfikacji. W tym wszystkim wiele uwagi poświecono zdrowiu konsumenta i konieczności obecności suplementów w diecie współczesnego człowieka. Wszyscy podkreślali też wagę komunikacji, wymiany poglądów i współpracy. Powtórzę za Michelem Hornem - prezesem zarządu European Federation of Associations of Health Products Manufacturers: Education is the key – podsumowała dr Katarzyna Suchoszek.

 

Mamy nadzieję, że I Ogólnopolski Kongres „Suplementy Diety – Prawo, Jakość, Zdrowie” będzie miał swoją kontynuację w kolejnych edycjach.

http://suplementy.eventshaper.pl/

 

   

KOMENTARZE
Newsletter