Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Farmacja – wspólny kierunek studiów WAT i AEH
Farmacja – wspólny kierunek studiów WAT i AEH

Wojskowa Akademia Techniczna i Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna w Warszawie zobowiązały się do prowadzenia wspólnych jednolitych studiów magisterskich na kierunku farmacja. Umowę określającą zasady współpracy podpisali 5 kwietnia 2022 r. rektor-komendant WAT płk prof. dr hab. inż. Przemysław Wachulak i rektor AEH dr hab. Konrad Janowski, prof. AEH.

Fot. Mariusz Maciejewski

 

– Współpraca z Akademią Ekonomiczno-Humanistyczną, która kształci i prowadzi badania naukowe w zakresie ochrony zdrowia i psychologii, jest dla nas bardzo korzystna, ponieważ dzięki niej możemy rozwijać i ulepszać naszą ofertę dydaktyczną i wypełniać zapotrzebowanie w tych obszarach w przygotowywaniu specjalistów na potrzeby Sił Zbrojnych RP, zaś w konsekwencji – wpływać pozytywnie na podniesienie poziomu naszego wspólnego bezpieczeństwa – podkreśla płk prof. Przemysław Wachulak, rektor-komendant WAT. – Ostatnie miesiące pokazują, jak ważna jest kwestia bezpieczeństwa. Cieszę się, że nasza uczelnia, kształcąc wspólnie z WAT specjalistów z dziedziny nauk medycznych i nauk o zdrowiu, będzie mogła przyczynić się do wzmocnienia bezpieczeństwa naszego kraju –  dodaje dr hab. Konrad Janowski, prof. AEH, rektor AEH.

W myśl umowy wspólne studia WAT i AEH na kierunku farmacja (profil praktyczny) rozpoczną się już w październiku nowego roku akademickiego 2022/2023. Zajęcia będą prowadzone na obu uczelniach. Ze strony Wojskowej Akademii Technicznej poprowadzą je nauczyciele akademiccy z Instytutu Chemii Wydziału Nowych Technologii i Chemii. Tematyka zajęć będzie dotyczyć chemii ogólnej, nieorganicznej, organicznej, a także analitycznej, fizycznej, polimerów biomedycznych, biomateriałów i nanomateriałów. Zawarte porozumienie przewiduje też możliwość włączenia do programu studiów odrębnego modułu zajęć obejmującego kształcenie w zakresie wojskowości. Zajęcia te będą prowadzone tylko w WAT.

Warunki, tryb oraz termin rozpoczęcia i zakończenia rekrutacji na kierunek farmacja oraz sposób jej prowadzenia określi AEH. Zasady wydawania dyplomów absolwentom studiów natomiast doprecyzuje odrębne porozumienie sygnowane przez obie uczelnie. Ze strony WAT osobą odpowiedzialną za realizację i uruchomienie nowego kierunku jest dr hab. inż. Michał Czerwiński, prof. WAT z Instytutu Chemii Wydziału Nowych Technologii i Chemii. Podstawowym warunkiem wspólnego prowadzenia stacjonarnych jednolitych studiów magisterskich na kierunku farmacja będzie decyzja ministra edukacji i nauki. Z wnioskiem o pozwolenie na ich utworzenie wystąpi Akademia Ekonomiczno-Humanistyczna.

Ewa Jankiewicz, rzecznik prasowy WAT

KOMENTARZE
news

<Marzec 2023>

pnwtśrczptsbnd
1
3
4
5
7
10
12
13
14
16
17
18
19
20
25
26
28
29
31
1
2
Newsletter