Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
CPhI i Vitafoods – tu rodzi się eksport

Dla większości dużych przedsiębiorstw i MŚP działających w obszarze produkcji farmaceutycznej i suplementów diety kluczowe znaczenie w rozwoju ma możliwość sprzedaży produktów i usług na rynkach zagranicznych. Polski eksport w tych branżach corocznie wzrasta. Podpowiadamy, gdzie skutecznie promować ofertę eksportową.

 

 

CPhI – cały farmaceutyczny świat

CPhI to bezdyskusyjnie największa społeczność firm związanych z branżą farmaceutyczną. Gromadzi podmioty poszukujące nowych możliwości sprzedaży lub dostawców, a także wiedzy o aktualnych trendach. Obecnie marka CPhI to aż siedem edycji targów stacjonarnych odbywających się każdego roku w różnych regionach świata – Europie, Azji, Ameryce Północnej. CPhI umożliwia pozycjonowanie oferty w sekcjach tematycznych – począwszy od surowców (API, substancji chemicznych i ekstraktów naturalnych), przez usługi badawcze (w tym badania kliniczne, analityczne, laboratoryjne), usługi IT oraz logistyczne, aż do produktów końcowych w postaci leków, wyrobów medycznych, suplementów diety lub produkcji kontraktowej z nimi związanej. Co więcej, CPhI to także miejsce dla firm z sektora opakowań farmaceutycznych oraz maszyn i urządzeń wykorzystywanych do produkcji surowców i produktów końcowych w branży farmaceutycznej.

– Wysoka specjalizacja i skala wydarzenia sprawiają, że CPhI to miejsce zarówno dla dużych graczy, jak i dla firm z sektora MŚP. Głównym wydarzeniem wśród imprez odbywających się pod marką CPhI jest europejska edycja – CPhI Worldwide. W tym roku odbędzie się ona we Frankfurcie w Niemczech w dniach 1-3 listopada – mówi Rafał Gorgol z firmy PROPHARMINN.PL, zajmującej się promocją zagraniczną polskich przedsiębiorstw z sektora farmaceutycznego i suplementów diety. W związku z dynamicznym rozwojem kanałów digital CPhI oferuje szeroką gamę narzędzi marketingu internetowego, a wśród nich największą platformę online służącą promocji przez 365 dni w roku – CPhIonline.com.

 

Vitafoods – siła suplementów

Dla firm poszukujących możliwości rozwoju i ekspansji zagranicznej w obrębie szybko rosnącej branży suplementowej (produkcji suplementów) odpowiedzią są targi Vitafoods Europe. Wydarzenie adresowane jest do producentów surowców, półproduktów oraz wyrobów końcowych oferowanych pod marką producenta lub w ramach produkcji kontraktowej. Vitafoods to również miejsce dla firm z sektora maszyn i urządzeń produkcyjnych oraz specjalistycznych usług z związanych z wytwarzaniem. Vitafoods Europe to absolutny lider i wydarzenie o globalnym zasięgu przyciągające ponad tysiąc wystawców i rzesze odwiedzających.

– Targi Vitafoods Europe są marką samą w sobie. Każdego roku w Genewie spotykają się wszyscy profesjonaliści związani z przemysłem nutraceutycznym. W tym roku już w dniach 10-12 maja. A we wrześniu zapraszamy do Singapuru na azjatycką edycję imprezy – komentuje Rafał Gorgol. Targi Vitafoods z roku na rok rozwijają formułę hybrydową. Odsłona online potrwa aż dwa tygodnie – od 2 do 13 maja, pozwalając na wcześniejsze umówienie spotkań na hali targowej, a także kontakt z przedstawicielami podmiotów, które nie zdecydowały się na wizytę stacjonarną. Za organizację udziału polskich firm w targach Vitafoods i CPhI odpowiada ich oficjalny przedstawiciel w Polsce – PROPHARMINN.PL.

KOMENTARZE
Newsletter