Data: 15.06.2011, godzina 8.30
Miejsce: Warszawa, sala H, Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych SA (PAIiIZ), ul. Bagatela
PROGRAM SZKOLENIA
8:30-9:00
- Rejestracja uczestników szkolenia, poranna kawa, powitanie uczestników
9:00-11:00
- Rozpoczęcie szkolenia
- Prawa własności intelektualnej i przemysłowej- niedoceniana wartość przedsiębiorstwa
-
Wynalazki i ich ochrona w sektorze farmaceutycznym
- badania patentowe produktów farmaceutycznych
- procedura uzyskania ochrony patentowej wynalazków z sektora farmaceutycznego
- dodatkowe prawo ochronne SPC
- Patent unijny – dobry czy zły wybór?
- Zajęciainteraktywne/warsztatowe dla uczestników szkolenia
11:00- 11:20
- Przerwa na kawę
11:20-13:20
-
Ochrona nazw i oznaczeń leków
- badania zdolności rejestrowej oznaczeń
- zasady rejestracji oznaczeń produktów leczniczych w Polsce i w UE
- opakowanie leku- efektywna ochrona
- zajęcia interaktywne/warsztatowe dla uczestników szkolenia
- Nazwy produktów farmaceutycznych a domeny internetowe
- Zajęcia interaktywne/warsztatowe dla uczestników szkolenia
13:20- 14:00
- Przerwa na lunch
14:00-15:40
- Produkt leczniczy na rynku w świetle obowiązujących przepisów
-
Naruszenia praw własności przemysłowej w sektorze farmaceutycznym
- patenty
- znaki towarowe
- wzory przemysłowe
- domeny internetowe
15:40-16:00
- Przerwa na kawę
16:00- 17:00
-
Tymczasowe zabezpieczenie roszczeń, jako element strategii procesowych
- zabezpieczenie informacyjne
- zabezpieczenie w trybie przepisów kodeksu postępowania cywilnego
- Podsumowanie i zakończenie szkolenia
- Rozdanie certyfikatów
Eksperci prowadzący szkolenie:
Dr Aleksandra Twardowska
Krajowy i europejski rzecznik patentowy, biotechnolog
Absolwentka wydziału Chemii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz Akademii Rolniczej w Poznaniu. Doktor technologii żywności- biotechnolog. Autorka oraz współautorka wielu publikacji dotyczących ochrony własności przemysłowej w sektorze farmaceutycznym i biotechnologicznym. Doświadczony rzecznik patentowy specjalizujący się w badaniach patentowych oraz prowadzeniu postępowań zgłoszeniowych wynalazków z dziedziny biotechnologii, farmacji, chemii. Posiada doświadczenie naukowo- badawcze oraz dydaktyczne połączone z praktyka prowadzenia spraw z zakresu ochrony własności przemysłowej przed Urzędem Patentowym RP oraz Europejskim Urzędem Patentowym.
Od 2007roku rzecznik patentowy w Dziale Patentów Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, wcześniej prowadziła własną praktykę w ramach kancelarii BioPatent.
Dorota Rzążewska
Krajowy i europejski rzecznik patentowy, radca prawny, arbiter ds. domen internetowych .pl & .eu, wspólnik zarządzający Kancelarii JWP, Fundator Fundacji JWP
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego. W 1993r. ukończyła aplikację sędziowską, a w 1994r. zdobyła uprawnienia radcy prawnego oraz w 2002r.- rzecznika patentowego. Absolwentka podyplomowych studiów na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie z zakresu prawa autorskiego (1998) oraz prawa konkurencji (1999). Arbiter sądu arbitrażowego dla domen internetowych .pl & .eu
Autorka oraz współautorka wielu publikacji. Specjalizuje się w sprawach z zakresu ochrony własności przemysłowej i zwalczania nieuczciwej konkurencji prowadzonych przez sądami, organami ścigania oraz organami celnymi, a także w sprawach spornych przed Urzędem Patentowym.
Od 2011r. Fundator Fundacji JWP Masz Pomysł? Masz Patent. Masz Zysk! powołanej przy Kancelarii JWP Rzecznicy Patentowi, gdzie od 2007r. jest wspólnikiem zarządzającym i sprawuje nadzór nad postępowaniami spornymi i sądowymi odnośnie wszelkich aspektów ochrony własności intelektualnej i przemysłowej, a także nadzoruje sprawy dotyczące nazw domen internetowych.
Monika Chimiak
Krajowy i europejski rzecznik patentowy, adwokat
Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, Prawa Angielskiego i Europejskiego na Cambridge University – specjalizacja prawo europejskie oraz prawo własności intelektualnej. W roku 2000 odbyła podyplomowe studia z zakresu własności przemysłowej na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie.
Autorka opracowania dotyczącego prawa własności przemysłowej w Polsce zamieszczonego w „Intellectual Property Law in the European Community: A Country-by-Country Review” 2004 i 2007.
Specjalizuje się w sprawach spornych z zakresu prawa farmaceutycznego, własności przemysłowej i intelektualnej oraz zwalczania nieuczciwej konkurencji przed sądami powszechnymi i administracyjnymi, organami ścigania oraz organami celnymi i Urzędem Patentowym RP. Sporządza opinie i umowy w sprawach z zakresu ochrony własności przemysłowej i intelektualnej, prawa konkurencji oraz prawa autorskiego.
KOMENTARZE