Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Celon Pharma ocenia, że pozyskanie partnera do projektu leku na depresję jest realne jeszcze w tym roku
Celon Pharma ocenia, że pozyskanie partnera do projektu leku na depresję jest realne jeszcz

Celon Pharma ocenia, że podpisanie umowy partneringowej w projekcie leku na depresję lekooporną jest realne w 2020 r. – poinformował PAP Biznes prezes Maciej Wieczorek. W kwietniu spółka zakończyła analizę wstępnych wyników II fazy badania klinicznego leku u pacjentów z depresją jednobiegunową. Zakończenie badania w depresji dwubiegunowej planowane jest na jesień.

 

 

– Druga faza we wskazaniu depresji dwubiegunowej jest obecnie na półmetku. Jesienią będziemy mieli pierwsze odczyty, które pozwolą nam zaprojektować kolejne etapy badania, by płynnie rozpocząć III fazę, wraz z partnerem. Realnym celem jest zawarcie umowy partneringowej do końca 2020 r. – powiedział Wieczorek. – Trwa due dilligence kilku potencjalnych partnerów, a światowi analitycy rynku dostrzegają ogromny potencjał rozwijanej przez nas terapii, która w samym wskazaniu depresji dwubiegunowej, może – ich zdaniem – osiągnąć poziom ponad 1,2 mld USD sprzedaży w 5 krajach UE, Japonii i Stanach Zjednoczonych – dodał.

Lek oparty o esketaminę, który ma być stosowany w depresji lekoopornej, jest najbardziej zaawansowanym projektem Celon Pharma.

(PAP Biznes)

KOMENTARZE
Newsletter