Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Biomed-Lublin dostarczy szczepionkę przeciwgruźliczą Ministerstwu Zdrowia
Biomed-Lublin dostarczy szczepionkę przeciwgruźliczą Ministerstwu Zdrowia

Dokładnie będzie to szczepionka przeciwgruźlicza BCG o wartości 4,65 mln zł. Równolegle Biomed pozyskuje nowe rynki eksportowe – w styczniu br. zrealizowano pierwszą dostawę leku GAMMA anty-D do Chorwacji oraz Onko BCG do Słowenii i Wielkiej Brytanii.

Fot. Biomed-Lublin

 

 

Zakład Zamówień Publicznych przy ministrze zdrowia wybrał ofertę Biomed-Lublin jako najkorzystniejszą w ramach przetargu na dostawę szczepionki przeciwgruźliczej BCG – szczep Moreau. Zlecenie dotyczy dostarczenia 72 tys. dawek, które spółka przekaże jeszcze w tym roku i otrzyma w zamian 4,65 mln zł. Partnerem Biomedu w przetargu jest Centrala Farmaceutyczna Cefarm. – Ponownie wygraliśmy przetarg na dostawę szczepionki przeciwgruźliczej BCG. Od lat jesteśmy jej kluczowym dostawcą dla Ministerstwa Zdrowia, a zdobyty kontrakt tylko potwierdza naszą dominację w tym obszarze. Biomed posiada w tym zakresie najlepszą technologię, co pozwala nam wygrywać przetargi i zabezpieczyć polski system ochrony zdrowia oraz pacjentów w tak kluczowe produkty biologiczne od wielu lat. Niezależność w zakresie dostaw wpływa na bezpieczeństwo lekowe naszego kraju, co jest priorytetem – komentuje Maksymilian Świniarski, prezes zarządu Biomed-Lublin.

Szczep Moreau, którego właścicielem jest lubelska spółka, uchodzi za najbezpieczniejszy na świecie. Jest w Polsce nieprzerwanie używany do szczepień ochronnych od 1955 r. Obecnie szczepionka przeciwgruźlicza BCG Biomed-Lublin dostarczana jest, poza Polską, do dziewięciu krajów. Równolegle z pozyskiwaniem kontraktów na rodzimym rynku spółka kontynuuje ekspansję zagraniczną. Skutkuje to pojawieniem się z własnymi produktami na nowych rynkach. – W styczniu br. po raz pierwszy zrealizowaliśmy sprzedaż leku GAMMA anty-D do Chorwacji, gdzie sprzedajemy już Onko BCG 100. Oprócz tego mamy za sobą pierwszą dostawę Onko BCG do Słowenii oraz pierwszą sprzedaż kilkuset opakowań Onko BCG 100 do Wielkiej Brytanii. Pojawiła się też w grudniu ubr. sprzedaż Onko BCG do Jordanii. Nasza konkurencyjność związana z portfolio produktów, jak również potencjał, w konfrontacji z bardzo dużym zapotrzebowaniem na nasze leki, przynoszą wymierne efekty. Kładziemy duży nacisk na zwiększenie potencjału produkcyjnego w poszczególnych wydziałach. To niewątpliwie jeden z naszych priorytetów. Dzięki temu spodziewamy się zwiększenia sprzedaży już w tym roku – dodaje Maksymilian Świniarski.

Biomed-Lublin jest w trakcie budowy zakładu produkcyjnego Onko BCG oraz Centrum Innowacji Biotechnologicznych BCG (CBR). Budowa nowego zakładu ma skokowo zwiększyć możliwości produkcyjne, a w konsekwencji sprzedażowe tego deficytowego preparatu. Szacowany jest ok. 5-krotny wzrost potencjału wytwórczego, z obecnych ok. 210 tys. opakowań rocznie. Natomiast CBR podniesie konkurencyjność, jakość oraz bezpieczeństwo produktów, a także umocni pozycję rynkową spółki. Łączne nakłady inwestycyjne na strategiczne projekty – CBR oraz nowy zakład Onko BCG – wyniosą 130,2 mln zł i są w pełni zabezpieczone.

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2024>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter