Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
AtoPsoriaDerm – wyjątkowe targi dla osób z problemami skóry
Ogólnopolskie wydarzenie edukacyjno-promocyjne o nazwie AtoPsoriaDerm, organizowane w Targach Kielce odbędzie się 1 lipca 2017 roku. Dedykowane jest każdemu, kto świadomie dba o jakość swojej skóry, a także osobom borykającym się z różnymi problemami skórnymi, ze szczególnym uwzględnieniem osób z łuszczycą, łuszczycowym zapaleniem stawów i atopowym zapaleniem skóry oraz ich rodzinom i bliskim. Wstęp dla wszystkich, którzy wezmą udział w tym niezwykłym wydarzeniu będzie bezpłatny.

To pionierskie na skalę europejską przedsięwzięcie organizowane jest przez Świętokrzyskie Stowarzyszenie Chorych na Łuszczycę, zrzeszające osoby zmagające się na co dzień z chorobami dermatologicznymi oraz Targi Kielce - drugi ośrodek wystawienniczy Europy Środkowo-Wschodniej. Partnerem wydarzenia jest Koalicja na Rzecz Walki z Łuszczycą, a Konsultant Krajowy w dziedzinie Dermatologii i Wenerologii prof. Joanna Maj objęła targi AtoPsoriaDerm Honorowym Patronatem.

Skóra jest największym narządem ludzkiego organizmu, a jej prawidłowe funkcjonowanie ma dla człowieka kluczowe znaczenie. Przewlekłe choroby dermatologiczne, jak łuszczyca czy atopowe zapalenie skóry u dzieci, stanowią dla chorych problem porównywalny do cukrzycy, astmy czy chorób serca. Współcześnie obserwuje się znaczący wzrost występowania chorób skóry w Europie.

Na łuszczycę cierpi około 4% populacji. W Polsce choruje blisko milion osób, na świecie 125 milionów. Około 30% pacjentów cierpi na umiarkowaną i ciężką postać łuszczycy.

W większości krajów świata na atopowe zapalenie skóry cierpi około 20% dzieci i 1-3% osób dorosłych. W Polsce co piąte dziecko choruje na AZS, a wraz z nimi ich rodziny, opiekunowie – bo zarówno łuszczyca, jak i atopowe zapalenie skóry to choroby ciała, ale cierpi i dusza. Depresja bardzo często towarzyszy chorobom skórnym.

Nieestetyczne zmiany na skórze wpływają na codzienną jakość życia, a chorzy często doświadczają stygmatyzacji ze strony otoczenia. Mają też trudności w nawiązywaniu kontaktów i utrzymaniu znajomości. Rezygnują z korzystania z takich miejsc jak basen czy plaża. Nie biorą udziału w wydarzeniach publicznych w okresie letnim, kiedy nie mogą ukryć pod ubraniem zmian chorobowych. A warto pamiętać, że żadną z tych chorób nie można się zarazić. Łuszczyca i AZS to choroby o podłożu genetycznym.

Wydarzenie takie jak AtoPsoriaDerm w Kielcach jest dla chorych i ich rodzin niezwykle cenne pod względem merytorycznym. To nie tylko okazja do poznania nowości w ofercie firm produkujących kosmetyki do pielęgnacji skóry, ale również doskonała okazja, by lepiej poznać problemy i wyzwania, z jakimi muszą zmagać się osoby chorujące na łuszczycę i AZS. Zachęcamy jednak do odwiedzenia Targów Kielce wszystkich, którzy dbają albo chcą zacząć dbać o własną skórę.

 

Do kogo adresujemy AtoPsoriaDerm?

Wydarzenie w Targach Kielce łączy ekspozycję targową z wykładami ekspertów. Dedykowane jest szczególnie osobom borykającym się z problemami skórnymi na co dzień. U zdrowego człowieka skóra złuszcza się około miesiąca, u osób z łuszczycą ten sam proces trwa od 3 do 5 dni. Zatem skóra jest wyjątkowo wymagająca. AtoPsoriaDerm to wydarzenie dla tych wszystkich, którzy chcą zadbać o dobrą kondycję skóry oraz dowiedzieć się, jak chronić skórę przed schorzeniami i niekorzystnymi czynnikami, jak m.in. szkodliwe promieniowanie UV, które zwłaszcza w okresie zbliżającego się lata, może być dla nas wręcz niebezpieczne i warto wiedzieć, jak chronić się we właściwy sposób.

 

Od najnowszych preparatów i urządzeń po skuteczne terapie

Targi AtoPsoriaDerm dają możliwość zapoznania się z gamą najnowocześniejszych preparatów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry problematycznej. Znaczną część ekspozycji zajmą suplementy, zioła oraz inne preparaty wspomagające proces leczniczy. Na stoiskach wystawowych będzie można skorzystać z wiedzy konsultantów i kupić wybrane preparaty. Ekspozycję targową uzupełnią urządzenia, służące na przykład do utrzymania właściwego stanu stawów. Wydarzenie będzie również okazją do uzyskania informacji w zakresie leczenia dermatoz i ośrodków, w których te terapie można zrealizować. Podczas AtoPsoriaDerm zaprezentowane zostaną metody zapobiegania niekorzystnemu działaniu czynników zewnętrznych, ze szczególnym uwzględnieniem promieniowania UV.

 

Wykłady ekspertów i praktyków

AtoPsoriaDerm to targi, podczas których najwięksi eksperci zaprezentują zasady właściwej pielęgnacji skóry oraz poruszą zagadnienia dotyczące maksymalizacji efektów leczniczych wybranych preparatów. Innowacyjne wydarzenie dedykowane wszystkim osobom zmagającym się z problemami skórnymi to doskonała okazja do integracji środowiska lekarzy, chorych i ich rodzin oraz firm związanych z obszarem dermatologii.

KOMENTARZE
Newsletter