Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
„Zostań w domu” z kwartalnikiem Biotechnologia.pl – nowy numer już dostępny!
„Zostań w domu” z kwartalnikiem Biotechnologia.pl – nowy numer już dostępny!

Wspieramy akcję #zostańwdomu, a w wolnych chwilach zachęcamy do lektury najnowszego numeru kwartalnika Biotechnologia.pl nr 1/2020. Co ciekawego w wydaniu?

 

 

 

DZIAŁ BIOTECHNOLOGIA otwiera bardzo ciekawy wywiad z Różą Rutkowską, współtwórzynią nagradzanego start-upu MakeGrowLab, który postawił sobie bardzo ambitny cel – za pomocą mikroorganizmów wyhodować materiał, który posłuży do stworzenia biodegradowalnych opakowań całkowicie wolnych od tworzyw sztucznych.

Zachęcamy również do lektury rozmowy z dr Justyną Pielecką-Fortuną, neurobiolożką, menedżerką, prezeską Fundacji Polonium o tym, jak wygląda praca polskich naukowców w zagranicznych ośrodkach badawczych i dlaczego budowanie społeczności polskich naukowców pracujących za granicą jest istotne.

W Dziale Biotechnologia ponadto: zmiany w ustawie antynikotynowej, badania bezpieczeństwa in vitro – o mniejszaniu liczby zwierząt w badaniach przedklinicznych, Polimeraza Phi29, Inżynieria genetyczna w farmacji i techniki modelowania molekularnego.

 

DZIAŁ KOSMETOLOGIA otwiera Strategia Plastikowa – czym jest strategia plastikowa, jak się ma ona do branży kosmetycznej, jak zacząć ekoprojektowanie i gdzie szukać inspiracji? Na te wszystkie pytania odpowiada dr inż. Ewa Starzyk, Dyrektor ds. Naukowych i Legislacyjnych, Polskiego Związku Przemysłu Kosmetycznego.

Ponadto w Dziale Kosmetologia: trend świadomej konsumpcji w branży kosmetycznej, dojrzałe piękno – starcie biologii i przemian społecznych, deep Beauty – inspirujące rozwiązania i receptury dla wymagających klientów, honokiol – wyjątkowy surowiec o plejotropowym działaniu, olej z zielonej herbaty. Recepta na długowieczność, retinol-like – alternatywy retinolu, zagęstniki kosmetyków naturalnych – trendy.

 

Wyroby medyczne i nowelizacja prawa, czyli nowe Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady UE 2017/745 z dnia 5 kwietnia 2017 r. w sprawie wyrobów medycznych, zwane powszechnie „MDR”, które wchodzi w życie 26 maja 2020 r. to temat otwierający DZIAŁ FARMACJI.

Zachęcamy również do zatrzymania się na artykule dotyczącym leków biologicznych – jak dziś wygląda rynek leków biologicznych i jakie ma przed sobą perspektywy?

W Dziale Farmacja również o: produkcji wody farmaceutycznej, technologii produkcji probiotyków, fałszowaniu leków i zanieczyszczeniach w produktach leczniczych.
 

DZIAŁ TECHNOLOGIE otwiera artykuł o Lean Manufacturing. Zarządzanie według filozofii Lean Manufacturing jest uważane jako jeden z najskuteczniejszych sposobów na wzrost produktywności, zmniejszenie marnotrawstwa i obniżenie kosztów funkcjonowania organizacji. Firmy korzystające z tych narzędzi wpływają na sytuację finansową przedsiębiorstwa, zmniejszenie zapasów, poprawę zadowolenia pracowników z pracy oraz poprawę zadowolenia Klienta z oferowanych usług.

Na pewno zaciekawi Państwa artykuł dotyczący sanityzacji i dezynfekcji pomieszczeń oraz utrzymania klasy czystości zgodnej z ISO 14644.

W Dziale Technologie również: ochrona laboratorium: sprzęt pomiarowy wysokiej jakości, techniki mikroskopowe w badaniach biologicznych, urządzenia przemysłowe w produkcji kosmetyków.

 

 

Kwartalnik można nabyć odpłatnie w trzech wersjach:
1. papierowej (cena: 33,50 zł);
2. elektronicznej (cena: 20,00 zł);
3. pakietu (roczna prenumerata, cena: 100,00 zł).
 
Kwartalnik dostępny jest TUTAJ:
Życzymy miłej lektury!

 

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
news

<Sierpień 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
Newsletter