Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Zmiany w Zarządzie Mabion S.A.
07.10.2011

Z dniem 5 października 2011 na podstawie złożonego oświadczenia o rezygnacji oraz zgodnie z przyjęta strategią Spółki, Prof. Tadeusz Pietrucha przestał pełnić funkcję członka Zarządu Mabion S.A.

Rada Nadzorcza na członka Zarządu Mabion S.A. powołała dr inż. Sławomira Jarosa, kierownika pracowni biologii molekularnej Spółki.

Prof. Tadeusz Pietrucha był członkiem Zarządu od powstania Spółki w 2007. Poprzez utworzenie istotnych narzędzi oraz technologii biologicznych wykorzystywanych przez Spółkę, przyczynił się do rozwoju naukowego Mabionu.

Profesor Tadeusz Pietrucha ze swoim ponad 20 letnim doświadczeniem w dziedzinie biotechnologii jest jednym z wiodących naukowców w tej dziedzinie w Polsce. Profesor jest założycielem firmy Bio-Tech Consulting, z siedzibą w Łodzi, która zajmuje się wyszukiwaniem, przetwarzaniem oraz dostarczaniem informacji naukowej i biznesowej w zakresie biofarmacji, biomedycyny, biotechnologii, biochemii i biologii molekularnej, a także nauk biologicznych. Jest także twórcą wielu raportów podsumowujących stan wiedzy z zakresu nauk biologicznych i medycznych w Polsce i Europie. Jako pomysłodawca i realizator największych w obszarze Europy Środkowej Międzynarodowych Targów Biotechnologicznych BioForum, jest uznawany za twórcę rynku biotechnologicznego w Polsce. Wykorzystując swoją bogatą sieć kontaktów międzynarodowych ze światowymi liderami w tej dziedzinie, Prof. Pietrucha będzie nadal związany ze spółką Mabion, pełniąc funkcje doradcze i nadzorcze jako poprzez członek Rady Nadzorczej.

W trakcie swojej pracy dla spółki sprawował piecze nad rozwojem swojego następcy w ramach obowiązków w spółce - dr Sławomira Jarosa.

Dr inż. Sławomir Jaros jest z wykształcenia biotechnologiem i brał udział w wielu projektach biotechnologicznych - w tym tworzeniu białek rekombinowanych oraz szczepionek. Dr Jaros jest związany ze spółką Mabion od początku jej powstania w 2007 roku.

***

Mabion jest jedyną firmą biotechnologiczną w Polsce, która zajmuje się rozwojem humanizowanych terapeutycznych przeciwciał monoklonalnych. Technologia ta jest bardziej skomplikowana niż wytwarzania prostych białek takich jak insulina i trudna do przeniesienia oraz zastosowania dla innych firm biotechnologicznych, nawet tych z doświadczeniem w wytwarzaniu rekombinowanych białek. Firma zakłada, że rozwijane przez nią preparaty będą pierwszymi lekami tego typu produkowanymi w Polsce.

Strategia Mabionu zakłada rozwój i produkcję leków biotechnologicznych najnowszej generacji. Firma w najbliższym czasie rozpocznie prace badawczo-rozwojowe nad dwoma lekami stosowanymi w leczeniu nowotworów. Pierwszy z nich będzie preparatem przeznaczonym do terapii raka piersi, natomiast drugi - chłoniaków.

red. Blanka Majda

KOMENTARZE
news

<Październik 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
Newsletter