W pierwszej części spotkania dr hab. inż. Paweł Bogacz wyjaśni uczestnikom podstawowe pojęcia związane z gospodarką o obiegu zamkniętym, postawą zero waste oraz omówi założenia zrównoważonego rozwoju. Z kolei w drugiej części spotkania Piotr Sternik przedstawi wpływ automatyki na realizację koncepcji zrównoważonego rozwoju, a także pokaże, jakie korzystne zmiany zaszły w produkcji żywności na przestrzeni lat. Podczas spotkania odbędzie się quiz z wiedzy zdobytej na warsztatach oraz Q&A. Webinar jest częścią projektu EIT Food #AnnualFoodAgenda realizowanego w Polsce przez firmę Maspex i Instytut Rozrodu Zwierząt i Badań Żywności PAN.
Agenda spotkania:
11.00-11:15: Powitanie uczestników, kilka słów o projekcie EIT Food #AnnualFoodAgenda, przedstawienie agendy webinaru
11:15-11:45: dr hab. inż. Paweł Bogacz, AGH, Katedra Ekonomiki i Zarządzania w Przemyśle – GOZ, Zero Waste, Zrównoważony Rozwój – co kryje się pod tymi terminami?
11:45-12:15: Piotr Sternik, automatyk, Dział Energetyczny, Tymbark-MWS Sp. z o.o. – Czy automatyka wpływa na zrównoważony rozwój?
12:15-12:25: Konkurs – Quiz z wiedzy
12:25-12:40: Q&A
12:40-12:45: Wyniki konkursu, ankieta ewaluacyjna
#AnnualFoodAgenda to projekt komunikacyjny finansowany ze środków EIT Food, czyli Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii ds. Żywności. EIT Food to wiodąca w Europie inicjatywa na rzecz tworzenia innowacji w branży rolno-spożywczej oraz budowania bardziej zrównoważonego, zdrowego i godnego zaufania systemu żywnościowego. Konsorcjum EIT Food składa się z kluczowych dla branży przedsiębiorstw, start-upów, ośrodków badawczych i uniwersytetów z całej Europy. EIT Food to jedna z ośmiu Wspólnot Wiedzy i Innowacji ustanowionych przez Europejski Instytut Innowacji i Technologii (EIT), niezależny organ UE powołany w 2008 r. w celu stymulowania innowacji i przedsiębiorczości w całej Europie.
KOMENTARZE