Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
XII Konferencja Baltic Network
Rejestracja i złożenie abstraktów do XII Konferencji Bałtyckiej Sieci Przeciwwirusowej "Wirusowe zakażenia o znaczeniu regionalnym" są już otwarte. Wydarzenie odbędzie się w Moskwie w dniach 3-5 października 2015. Komitet organizacyjny będzie gościł wielu naukowców, lekarzy i członków zainteresowanych organizacji z regionów nadbałtyckich.

12. Doroczna Konferencja Sieci odbędzie się w Moskwie w dniach od 3 października do 5 października 2015 roku. Językiem wykładowym będzie język angielski. Podczas konferencji prelegenci z Instytutów należących do Sieci oraz zaproszeni goście będą dyskutować o epidemiologii zakażeń wirusowych w regionie Morza Bałtyckiego i innych ważnych kwestiach z nimi związanych. Zaproszono nie tylko członków Baltic Antiviral Network, ale także goście ze Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Holandii, Szwajcarii, Belgii i Francji.

http://onlinereg.ru/ban2015/2.jpg

Konferencja zostanie poprzedzona dwudniowymi wykładami otwartymi na temat wirusowego zapalenia wątroby i HIV, od 1 października do 2 października. Udział jest bezpłatny, wymaga jednak rejestracji na stronie internetowej Konferencji. Jeśli ktoś ma problemy z rejestracją prosimy o kontakt z organizatorami. Wszystkie niezbędne informacje dostępne są na stronie internetowej konferencji.

Bałtycka Sieć kontroli i zapobiegania infekcjom wirusowym zagrożającym życiu (Baltic Antiviral Network) to projekt finansowany przez Szwedzki Instytut. Działa w dziedzinie wirusologii od 2002 roku, początkowo pod nazwą Sieci Wirusowego Zapalenia Wątroby Typu C. Od 2013 roku, rozszerzony BAN gromadzi 12 zespołów z krajów bałtyckich, mających na celu ochronę ludności Bałtyckiego przeciw wirusowemu zapaleniu wątroby, HIV-1 i pandemii grypy. Aby połączyć siły w walce z wirusami, konferencje dla członków Sieci i innych zainteresowanych stron są organizowane co roku. Poprzednie konferencje miały miejsce w Rydze (2013) oraz w Wilnie (2014).

Dr Maria Isaguliants, z Instytutu Karolinska, podkreśla, że ​​jest to bardzo ważne dla badaczy i klinicystów aby dzielili się wiedzą i doświadczeniem w zakażeniach wirusowych. Jest jeszcze dużo palących problemów epidemiologii infekcji wirusowych jak HIV i wirusowego zapalenia wątroby, w regionie Morza Bałtyckiego, które muszą być omówione. Takie konferencje są często owocne w wiele wspólnych działań wśród uczestników.

 

 

Aleksandra Kowalczyk

Źródła

http://onlinereg.ru/ban2015

KOMENTARZE
Newsletter