Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
W Łodzi trwa XII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019
W Łodzi trwa XII Europejskie Forum Gospodarcze – Łódzkie 2019

Wczoraj w Łodzi rozpoczęła się XII edycja Europejskiego Forum Gospodarczego – Łódzkie 2019. Jest to jedno z najważniejszych wydarzeń gospodarczych w Polsce. Gościem specjalnym wydarzenia był premier Mateusz Morawiecki.

Sesję inauguracyjną otworzył Grzegorz Schreiber, Marszałek Województwa Łódzkiego:

– Bardzo cieszę się, że zaproszenie na to wydarzenie przyjęło tyle zacnych osób, tyle autorytetów ze świata nauki, znakomitych przedsiębiorców, przedstawicieli samorządów i Rządu, bo dopiero synergia tych czynników tworzy jakość Forum, tworzy to, na czym nam wszystkim tu zgromadzonym najbardziej zależy, na sukcesie województwa Łódzkiego. I właśnie po to jest forum, po to się tu wszyscy spotykamy. Stoimy u progu przyjęcia nowej wojewódzkiej strategii rozwoju, bez tego nie ma rozwoju województwa, dlatego chcemy się wsłuchać w Państwa argumenty i te racje zamieścić w tym dokumencie – mówił Grzegorz Schreiber.

Europejskie Forum Gospodarcze to impreza cykliczna, obejmująca liczne panele, sesje, wykłady i oczywiście networking.

W tym roku poruszane tematy obejmują: rolnictwo, logistyka i transport, nowe technologie, prace badawcze, strategie rozwoju województwa, zarządzanie przedsiębiorstwem, przedsiębiorczość i rozwój oraz biznes i finanse. Pierwszego dnia w panelach udział wzięli m.in. Ryszard Zarudzki, wiceminister rolnictwa, Waldemar Buda, wiceminister inwestycji i rozwój, Mikołaj Wild, pełnomocnik rządu ds. Centralnego Portu Komunikacyjnego czy Wanda Buk, wiceminister cyfryzacji.

Zwieńczeniem pierwszego dnia Forum była Gala Nagrody Gospodarczej Województwa Łódzkiego „Biznes na PLUS” oraz wystąpienie premiera Mateusza Morawieckiego.

Na drugi dzień Forum zaplanowana jest dalsza część paneli tematycznych oraz wykład motywacyjny Moniki Kuszyńskiej.

 

KOMENTARZE
Newsletter