Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
USA wstrzymuje szczepienia przeciw COVID-19 preparatem J&J
USA wstrzymuje szczepienia przeciw COVID-19 preparatem J&J

Amerykańska Agencja ds. Żywności i Leków (FDA) oraz Centra Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wstrzymają szczepienia przeciw COVID-19 z wykorzystaniem preparatu Johnson & Johnson. Instytucje taki sam apel wystosowały w kierunku władz stanowych. Powodem są rzadkie przypadki zakrzepów krwi po przyjęciu szczepionki J&J. Podawanie jej ma być wstrzymane do czasu wyjaśnienia przyczyn i konsekwencji takiego działania. 

 

 

O sprawie doniósł dziennik "The New York Times", a w Polsce mogliśmy o tym przeczytać na stronie Business Insider. Media podały, że u sześciu osób w Stanach Zjednoczonych w ciągu około dwóch tygodni od szczepienia tym preparatem rozwinęło się rzadkie zaburzenie polegające na zakrzepach krwi. Jak napisano na łamach amerykańskiej gazety, sześć powyższych osób to kobiety w wieku 18-48 lat. Jedna z nich zmarła, druga zaś trafiła do szpitala w stanie krytycznym. Szczepionkę firmy Johnson & Johnson w USA podano już blisko 7 mln osób. CDC zapowiedziało natomiast, że planowane są dostawy kolejnych 9 mln dawek.

Źródła

Business Insider

Fot. https://www.freepik.com/free-photo/arrangement-with-coronavirus-vaccine-bottle_13436609.htm#page=1&query=vaccine%20covid&position=6

KOMENTARZE
Newsletter