Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Unikalna szansa prezentacji polskich firm biotechnologicznych w Bostonie
Współpraca międzynarodowa to niezwykle ważny element działania firmy biotechnologicznej. Nawiązanie kontaktów biznesowych z przedstawicielami zagranicznych podmiotów jest więc kluczowe dla rozwoju innowacyjnych projektów. Organizatorzy CEBioForum rozpoczęli tworzenie platformy, która ma sprzyjać nawiązywaniu cennych kontaktów biznesowych, głównie z przedstawicielami sektora z USA.

 

 

Polish-American Biotech Bridge to idea budowy strategicznego mostu biotechnologicznego pomiędzy Polską i Stanami Zjednoczonymi. Jej misją jest utworzenie aktywnej sieci międzynarodowych kontaktów i wspieranie współpracy pomiędzy sektorami biotechnologicznymi z różnych stron świata. Efekt takich działań jest skierowany na dynamiczny rozwój polskiej biotechnologii.

Central European BioForum prezentuje osiągnięcia polskiego dorobku biotechnologicznego zagranicznym inwestorom. Amerykanie posiadają zaawansowane umiejętności biznesowe i dostęp do globalnego rynku. Są również liderami w efektywnym wdrażaniu biotechnologicznych odkryć. Potencjał Polaków stanowi wykwalifikowana kadra i stale rozwijające się zaplecze naukowo-badawcze. Połączenie zasobów obu krajów może zaowocować efektywną współpracą, co przełoży się na zwiększenie liczby innowacyjnych start-upów w naszym kraju.

Urzeczywistnieniem idei Polish-American Biotech Bridge będą także odbywające się każdego roku konferencje CEBioForum – edycja polska w Łodzi (organizowana od 2000 r.) i amerykańska, która w 2018 roku miała miejsce w Nowym Jorku, zaś w 2019 odbędzie się w Bostonie. Ideą imprezy jest m.in. wspieranie start-upów i nowoczesnych technologii z dziedziny nauk przyrodniczych. Wydarzeniu towarzyszą targi i konferencje, które ułatwiają nawiązywanie kontaktów biznesowych i są okazją do przedstawienia oferty firm i instytucji branży biotechnologicznej.

CEBioForum to nie tylko coroczne spotkanie ekspertów w dziedzinie biotechnologii. Przez cały rok organizatorzy dbają o to, by ich wydarzenie rosło w siłę, podobnie jak sektor biotechnologiczny naszego regionu. Wierzą w jego dynamiczny rozwój, dostrzegają, że dzieje się on nieustannie na naszych oczach i chcą mieć pozytywny wpływ na ten wartościowy proces. Niezwykle ważną szansę dla rozwoju upatrują we współpracy międzynarodowej.

By urzeczywistnić tę ideę porozumienia biznesowego z przedsiębiorcami zza oceanu, zespół BioForum uruchomił platformę Polish-American Biotech Club. Sprzyjać ma ona nawiązywaniu cennych kontaktów, których skrupulatnie poszukuje podczas swoich licznych podróży. Tym razem polska delegacja będzie uczestniczyła w Biotech Week Boston (10-12 września br.). To wielkie wydarzenie zorganizowane w hołdzie biotechnologii. Konferencja naukowo-biznesowa, szkolenia, spotkania z potencjalnymi partnerami biznesowymi, dwanaście eventów w jednym – iście amerykański rozmach. W związku z tym przygotowano specjalną ofertę kompleksowej obsługi i wsparcia firmy podczas jej udziału w imprezie, obejmującą m.in. pomoc w zdobyciu kontaktów, nawiązaniu trwałych relacji, prezentacji firmy na miejscu oraz w mediach CEBF czy  specjalny Biotech Business Trip. Jeśli rozważasz taką wizytę biznesową, koniecznie zapoznaj się z załączonym poniżej pakietem informacji.

KOMENTARZE
Newsletter