Technologiczne nowości na BioForum 2009
Platforma technologiczna do wytwarzania przeciwciał przy użyciu komórek ssaczych, która w prosty sposób może być zastosowana do masowej produkcji to jedna z nowości prezentowanych na BioForum 2009.
Zalety produktu przedstawią jego twórcy z niemieckiej firmy Cellca GmbH.
- Jesteśmy raczej małą firmą, której celem jest wejście na rynek producentów biofarmaceutyków - mówi dr Aziz Cayli z Cellca GmbH. - Chcemy nawiązać kontakty z innymi małymi i średnimi firmami, którym podobnie jak nam zależy na elastycznych warunkach współpracy biznesowej i naukowej. Mamy nadzieję znaleźć takie firmy na BioForum, by zrozumieć ich potrzeby i nakreślić ramy współpracy.
Dla naszych sąsiadów zza Odry firmy z Europy Środkowej stają się bowiem potencjalnym, ważnym partnerem.
- Kraje Środkowoeuropejskie bez wątpienia dostrzegły potencjał tkwiący w biofarmaceutykach - uważa dr Aziz Cayli. – Wysoki poziom badań podstawowych rokuje w przyszłości nowymi produktami wypuszczanymi na rynek. Dodatkowo z uwagi na ograniczony kapitał firm, ich potencjalne biofarmaceutyki będą dużo bardziej dopracowane przed rozpoczęciem kosztownych badań klinicznych. Stąd prawdopodobieństwo ich sukcesu jest tak samo wysokie jak w przypadku firm zachodnich lub nawet wyższe.
Międzynarodowa współpraca jest zatem szansą zarówno dla jednej jak i drugiej strony.
- Potencjał regionu jest ogromny i warto wykorzystać możliwości, jakie dają prace rozwojowe, marketingowe czy licencyjne we współpracy z firmami farmaceutycznymi z zachodniej Europy - mówi dr Aziz Cayli.
* BioForum – Środkowoeuropejskie Forum Biotechnologii (3-5 czerwca) jest skierowane do entuzjastycznie nastawionych ludzi kierujących firmami, którzy łączą wiedzę, umiejętności i kreatywność z doświadczeniem w biznesie. Forum to także idealna platforma do generowania nowych firm biotechnologicznych oraz wspierania nowoczesnej biogospodarki, krajów Środkowej Europy, co jest głównym założeniem imprezy. BioForum daje szansę tworzenia sieci współpracy, łączenia i rozwijania zasobów oraz kompetencji związanych z rozwojem innowacyjnej biotechnologii. Więcej informacji: www.bioforum.pl
KOMENTARZE