Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Stwórzmy wspólnie Polską Sieć Biobanków!
Konsorcjum BBMRI.pl rozpoczęło nabór jednostek do Polskiej Sieci Biobanków. Zapraszamy do zgłaszania się uczelnie wyższe, jednostki kliniczne, instytuty badawcze, jednostki Polskiej Akademii Nauk, firmy prywatne, firmy farmaceutyczne oraz inne instytucje zainteresowane kolekcjonowaniem, przechowywaniem i analizą materiału biologicznego.

 

 

Kolekcjonujesz, przechowujesz lub badasz materiał biologiczny? Zgłoś się na adres: biobank@wum.edu.pl

 

W odpowiedzi prześlemy oficjalne pismo z informacją o Projekcie utworzenia Polskiej Sieci Biobanków oraz zaproszenie do udziału w krótkiej ankiecie, która pozwoli nam bliżej poznać charakter materiału biologicznego gromadzonego w polskich jednostkach. W toku realizacji projektu, zostaną określone kolejne kroki, niezbędne w czynnym uczestnictwie jednostki w Polskiej Sieci Biobanków.

 

Kto może przystąpić do Polskiej Sieci Biobanków? 

Do Sieci może przystąpić każda jednostka zajmująca się kolekcjonowaniem, przechowywaniem czy testowaniem materiału biologicznego – niezależnie od wielkości zbiorów czy stopnia rozwoju biobanku/biorepozytorium. Zapraszamy do zgłaszania się uczelnie wyższe, jednostki kliniczne, instytuty badawcze, jednostki Polskiej Akademii Nauk, firmy prywatne, firmy farmaceutyczne oraz inne instytucje zainteresowane kolekcjonowaniem, przechowywaniem i analizą materiału biologicznego. Każda z tych jednostek może zostać włączona do Sieci i korzystać z oferowanych przez nią rozwiązań.

 

Nasze cele

Istota tworzenia Polskiej Sieci Biobanków jest zrzeszenie jednostek zajmujących się gromadzeniem materiału biologicznego w Polsce oraz udzielenie im merytorycznego wsparcia w rozwijaniu ich biobanków/biorepozytoriów na rzecz wspólnych potrzeb środowiska badawczego.

 

Nowe perspektywy i możliwości 

Powyższy cel realizowany będzie przede wszystkim poprzez wdrożenie spójnych rozwiązań z zakresu jakości, IT, utworzenie rekomendacji dotyczących zagadnień prawnych i bioetycznych, związanych z gromadzeniem i użyciem w celach badawczych materiału biologicznego. Osoby zainteresowane procedurami biobankowania materiału biologicznego skorzystają ze szkoleń z zakresu nowych standardów. Stworzona zostanie również możliwość odbywania wizyt szkoleniowych w biobankach konsorcjum BBMRI.pl.

 

Więcej informacji o projekcie

Projekt realizowany jest pod auspicjami Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego (decyzja nr DIR/WK/2017/01-27.01.2017). Opis etapów realizacji Projektu – utworzenia Polskiej Sieci Biobanków znajduje się na stronie BBMRI.pl w zakładce „misja”.

 

Serdecznie zachęcamy do zapoznania się bliżej ze szczegółami projektu oraz do wypełnienia ankiety! Informujemy, że przystąpienie i uczestnictwo w Polskiej Sieci Biobanków jest bezpłatne.

 

 

 

 

 

 

 

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2023>

pnwtśrczptsbnd
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
Newsletter