Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Staże i szkolenia biotechnologiczne w INNO-GENE S.A.
30.11.2011

 

Projekt staży i szkoleń biotechnologicznych realizowany jest w ramach 8.2.1. POKL przez INNO-GENE S.A. i Centrum Badań DNA. Celem realizacji projektu jest wsparcie procesu transferu technologii i komercjalizacji wyników B+R.

Według Raportu MNiSW „Perspektywy i kierunki rozwoju biotechnologii w Polsce do 2013" największym ograniczeniem rozwoju innowacyjnych spółek biotechnologicznych jest nieprzygotowane do podejmowania działalności komercyjnej środowisko akademickie. Brak umiejętności prowadzenia akademickiej działalności gospodarczej wpływa na znikomy transfer technologii, niedostosowane do potrzeb gospodarki badania i niski udział dochodów z komercjalizacji technologii w budżetach jednostek naukowych.

 

W ramach projektu „Bio-Tech Transfer. Staże i szkolenia biotechnologiczne w INNO-GENE S.A." zorganizowane będą dwutygodniowe cykle zajęć z zakresu komercjalizacji przedsięwzięć biotechnologicznych.

Uczestnicy projektu otrzymają  wsparcie w postaci 5 szkoleń z zakresu komercjalizacji wyników prac B+R w formie biotechnologicznej spółki spin-off.

 

  1. Metody oceny potencjału komercyjnego i zasady oceny ekonomicznej wartości innowacyjnego przedsięwzięcia biotechnologicznego,
  2. Wybór drogi komercjalizacji wyników prac B+R w sektorze biotechnologii
    i zasady budowania strategii komercjalizacji innowacyjnego przedsięwzięcia biotechnologicznego,
  3. Zarządzanie własnością intelektualną i problemy prawnych komercjalizacji innowacyjnego przedsięwzięcia biotechnologicznego,
  4. Zagadnienia prawne organizacji i funkcjonowania innowacyjnych biotechnologicznych laboratoriów medycznych i mikrobiologicznych,
  5. Możliwe źródła finansowania innowacyjnych przedsięwzięć biotechnologicznych.

Podczas kolejnych dni uczestnikom projektu zostaną przedstawione zagadnienia komercyjnego wykorzystania najnowszych technologii wykorzystywanych do prac B+R w Centrum Badań DNA w oparciu o:

     * Metodę Real-Time PCR,

    * Sekwencjonowanie DNA,

    * Identyfikację pokrewieństwa,

    * Metodę multiplex-PCR i DPO-PCR,

    * Mikromacierze DNA typu SNP.

Adresatami projektu są wielkopolscy pracownicy naukowi jednostek naukowych, pracownicy naukowo-dydaktyczni uczelnidziedziny biotechnologii medycznej, rolniczej i przemysłowej,

zatrudnieni w wielkopolskich jednostkach naukowych lub badawczo - rozwojowych na stanowisku asystenta, adiunkta lub profesora. Dzięki udziałowi w projekcie jego uczestnicy poznają zasady oceny ekonomicznej innowacyjnego przedsięwzięcia oraz nabędą praktyczne umiejętności przygotowania planu komercjalizacji przedsięwzięcia biotechnologicznego.

Realizacja projektu jest dofinansowana w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego , dzięki temu udział w projekcie jest całkowicie bezpłatny. Ponadtouczestnik projektu, który ukończy udział w projekcie otrzyma wynagrodzenie w wysokości 2000 PLN.

 Pierwszy cykl szkoleń rozpoczyna się już 5 grudnia.

Warunkiem przystąpienia do projektu jest przesłanie do dnia 25 listopada podpisanego formularza zgłoszeniowego.

 

 

Źródło

inno-gene.eu

cbdna.pl

 

   Oprac. Magdalena Czułup

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2024>

pnwtśrczptsbnd
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
Newsletter