Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Raport CSR Polpharmy. „Stawiamy na zaawansowane technologie oraz rozwój w przełomowej dziedzinie, jaką jest biotechnologia”
Raport CSR Polpharmy. „Stawiamy na zaawansowane technologie oraz rozwój w przełomowej dzied
Raport Społecznej Odpowiedzialności Grupy Polpharma 2015-2016, obejmujący okres od 1 stycznia 2015 r. do 31 grudnia 2016 r. i powstał na podstawie model łańcucha wartości. Odpowiedzialność społeczna, czyli CSR (ang. corporate social responsibility) jest koncepcją budowania strategii biznesowej uwzględniającej nie tylko swoje interesy, ale także interesy społeczne, ochronę środowiska oraz relacje z różnymi grupami interesariuszy. W 6 rozdziałach omówiono zagadnienia dotyczące: wizji i rozwoju, pozyskiwania surowców, produkcji, dystrybucji, marketingu i sprzedaży, partnerów i klientów.

 

Polpharma jest największą firmą farmaceutyczną w Polsce o wieloletniej tradycji. W portfolio firmy znajdują się: leki na receptę, leki bez recepty, wyroby medyczne, dietetyczne środki spożywcze specjalnego przeznaczenia medycznego, kosmetyki, suplementy diety, leki biologiczne czy substancje farmaceutyczne. Łącznie produkuje 256 różnych produktów, które sprzedaje w Polsce (lider rynku) oraz za granicą. Polpharma stale się rozwija, zapewnia wiele miejsc pracy, zwłaszcza dla biotechnologów.

Markus Sieger, Prezes Zarządu Polpharma S.A., CEO Grupy Polpharma w swoim liście pisze: „Stawiamy na zaawansowane technologie oraz rozwój w przełomowej dziedzinie, jaką jest biotechnologia”. Te słowa potwierdzają, że Polpharma idzie z duchem czasu i chce kontynuować swoją drogę w kierunku rozwijania innowacyjnych projektów.

W raporcie wyróżniono 5 rozdziałów, w których opisano oraz przedstawiono szczegółowe dane statystyczne poszczególnych elementów wchodzących w skład modelu łańcucha wartości.

 

Polpharma stawia na innowacyjność

Precyzyjnie określona wizja firmy oraz kierunki jej rozwoju są podstawą sukcesu. Główną misją Polpharmy jest zaspokajanie potrzeb pacjentów, lekarzy, farmaceutów. Otwartość na nawiązywanie współpracy z ośrodkami naukowymi owocuje powstawaniem nowych, ciekawych projektów. Wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań, udoskonalanie procesów, odpowiadanie na wyzwania stawiane przez medycynę – wszystko to wpływa na rozwój i wzrost konkurencyjności Polpharmy. 

Łączna kwota inwestycji w badania i rozwój w polskich ośrodkach Polpharmy wyniosła ponad 474 mln zł. Polpharma Biologics, Oddział Biotechnologii w Gdańskim Parku Naukowo-Technologicznym, jest jednym z najnowocześniejszych centrów biotechnologicznych w Europie. Realizowanych jest tutaj 5 projektów rozwoju biologicznych leków bionastępczych. W latach 2015-2016 Polpharma prowadziła około 240 projektów. Opracowała 10 wynalazków dotyczących sposobu wytwarzania substancji aktywnych, 13 wynalazków w temacie form gotowych leków oraz 3 wynalazki związane z lekami biologicznymi, które zostały opracowane w Polpharma Biologics. Wynalazki te zostały zgłoszone do ochrony patentowej.

 

Najważniejsza jest jakość produktów

Polpharma bardzo dużą uwagę przywiązuje do jakości surowców, z których powstają leki, suplementy, produkty medyczne. Składniki wykorzystywane przy produkcji muszą spełniać szereg norm stawianych firmom farmaceutycznym, które są bezpieczne dla człowieka i środowiska. Dostawcy surowców przechodzą kontrole prowadzone przez działy jakości oraz audyty, dzięki czemu Polpharma ma pewność, że w produkcji wykorzystywane są komponenty bardzo wysokiej jakości.

Cały czas prowadzone są prace mające na celu eliminację bądź ograniczenie wykorzystywania w produkcji szkodliwych substancji (np. rozpuszczalników) oraz optymalizację zużycia mediów w procesach produkcyjnych.

 

Produkcja to nie tylko proces –  to też ludzie, którzy go tworzą

W Polsce znajduje się 5 nowoczesnych zakładów produkcyjnych (Warszawa, Gdańsk, Sieradz, Duchnice, Nowa Dęba) i 4 laboratoria badań i rozwoju. Polpharma jest największym pracodawcą w branży farmaceutycznej w naszym kraju, zatrudnia ponad 4300 osób. Stale inwestuje w rozwój zakładów, linii produkcyjnych. Optymalizuje procesy, wprowadza innowacyjne rozwiązania, które usprawniają proces, zwiększają jego wydajność i bezpieczeństwo pracowników oraz ograniczają lub eliminują udział szkodliwych czynników.

Doskonalenie zawodowe pracowników podnosi ich kompetencje i pozytywnie wpływa na działanie firmy. Prowadzone są także programy pozyskania nowych pracowników (Akademia Polpharmy, Kształcenie dualne realizowane razem z Technikum w Starogardzie Gdańskim czy Laboratorium Kariery). 

 

Dbanie o dostępność produktów

Firmy farmaceutyczne zobowiązane są do zapewnienia dostępności produktów na rynku. Dystrybucja jest kluczowym etapem w całym łańcuchu dostaw. Wyprodukowane produkty dostarczane są do punktów odbioru (np. apteki, szpitale) w ściśle określonych warunkach. Ten etap daje także realną odpowiedź, na temat zapotrzebowania rynku na dany produkt, co umożliwia bardzo sprawne regulowanie produkcji.

 

Rzetelny marketing podstawą zaufania

Etyka jest bardzo ważna wartością Polpharmy. Każdy materiał reklamowy tworzony jest według etycznych standardów reklamy.

 

Współpraca na najwyższym poziomie

Polpharma zwraca szczególną uwagę na swoich partnerów oraz klientów. Tworzy specjalne kampanie edukacyjne, które mają zwiększać wiedzę na temat profilaktyki zdrowotnej i wczesnego wykrywania chorób. Lekarze i farmaceuci mogą liczyć na szkolenia, które poszerzą ich wiedzę medyczną. Współpraca na każdym etapie wprowadzania produktu na rynek opiera się o najwyższe standardy.

--

Raport Społecznej Odpowiedzialności Grupy Polpharma 2015-2016 jest trzecim raportem firmy. Opracowania wydawane są w dwuletnim cyklu z inicjatywy Polpharmy. Powstał na podstawie międzynarodowe wytyczne Global Reporting Initiative G4 Core i został poddany niezależnej weryfikacji przez firmę Bureau Veritas, specjalizującą się w zarządzaniu jakością, BHP, środowiskiem i odpowiedzialnością społeczną.

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2021>

pnwtśrczptsbnd
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
1
2
3
Newsletter