Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Powstaje nowy program rozwoju innowacji studenckich – BioMed Academy
Powstaje nowy program rozwoju innowacji studenckich – BioMed Academy
BioMed Academy, program rozwoju najlepszych pomysłów studentów Uniwersytetu Warszawskiego z zakresu biotechnologii, farmacji, medycyny i bioinformatyki, zostanie uruchomiony przez Inkubator Przedsiębiorczości Uniwersytetu Warszawskiego i firmę Roche Polska. Przedstawiciele uczelni i partnera biznesowego poinformowali o tym tydzień temu na spotkaniu w Warszawie.

 

 

– Zdajemy sobie sprawę, jak bardzo potrzebne są zmiany w systemie edukacji studentów. Uczelnie muszą iść z duchem czasu, by ich absolwenci, wchodząc na rynek pracy, byli nie tylko samodzielni i doskonale przygotowani, ale także przedsiębiorczy i konkurencyjni. Uniwersytet bez wątpienia podąża tą drogą – powiedziała dr hab. Anna Giza-Poleszczuk, prorektor Uniwersytetu Warszawskiego. Dodała, że efektem tych zmian na UW jest m.in. współpraca z jedną z największych na świecie innowacyjnych firm farmaceutycznych – Roche Polska, z którą Inkubator Przedsiębiorczości UW stworzył program BioMed Academy. – Porozumienie to ma także wymiar symboliczny – pokazuje bowiem, że na polskich uczelniach mogą zachodzić potrzebne i oczekiwane zmiany” – zaznaczyła prorektor.

BioMed Academy jest autorskim programem rozwoju najlepszych pomysłów i praktycznego wykorzystania wyników prac naukowych i badawczych studentów, doktorantów oraz pracowników Uniwersytetu Warszawskiego z obszaru biotechnologii, farmacji, medycyny i bioinformatyki. Jego pomysłodawcy zakładają, że będzie to przestrzeń dla rozwoju innowacji w Polsce, miejsce, gdzie wiedza łączy z doświadczeniami, praktyką i kompetencjami. 

Zadaniem programu jest wyposażenie jego uczestników w praktyczną wiedzę nt. realizacji projektów na pograniczu biznesu i nauki oraz wyłonienie i wspieranie projektów o największym potencjale dalszego rozwoju. 

BioMed Academy powstanie w ramach Inkubatora Przedsiębiorczości UW, który został utworzony w marcu 2017 r. Z jego oferty skorzystało dotychczas ponad 100 studentów zaangażowanych w obiecujące projekty biznesowe i społeczne. 

KOMENTARZE
Newsletter