Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Polski sektor biotechnologiczny promuje się w ZEA
Polski sektor biotechnologiczny promuje się w ZEA
Stoiska Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu oraz czterech polskich przedsiębiorców prezentują ofertę polskiego sektora biotechnologicznego i farmaceutycznego na trwającym kongresie w Dubaju. W wydarzeniu Middle East Pharma Cold Chain Congress udział biorą polscy producenci suplementów diety oraz wyrobów medycznych - Global Pharma, Gofarm, Exim Pharma oraz Zakłady Farmaceutyczne Unia.

 

 

Udział Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu w kongresie związany jest z realizowanym przez instytucję Branżowym Programem Promocji "Biotechnologia i farmaceutyka" zakładającym promocję ww. sektorów na wybranych rynkach perspektywicznych. Od 2017 r. w Dubaju działa także Zagraniczne Biuro Handlowe PAIH, oferujące wsparcie dla polskich przedsiębiorców poszukujących kontrahentów na rynku ZEA.

– W ZEA dla tej branży Polska jest znana jako dostawca surowców, nie gotowych produktów. Z zadowoleniem obserwujemy wzrastające zainteresowanie ekspansją polskich marek na Emiraty, które są niezaprzeczalną bramą do rozwoju współpracy z krajami państw Półwyspu Arabskiego. To szczególnie budujące w kontekście rozpoczynającej się w przyszłym roku Światowej Wystawy EXPO 2020 w Dubaju, w której Polska weźmie udział. Do realizacji uczestnictwa Polski w EXPO 2020 zaangażowana jest PAIH – wskazuje Moneer Faour, kierownik Zagranicznego Biura Handlowego PAIH w Dubaju.

Trwający kongres to kolejna impreza branży okołomedycznej odbywająca się w Zjednoczonych Emiratach Arabskich na przestrzeni ostatnich tygodni, w której prezentują się polscy przedsiębiorcy. Na początku roku ponad 50 producentów sprzętu medycznego wzięło udział w targach Arab Health. Reprezentanci sektora biotechnologicznego i farmaceutycznego znad Wisły zaprezentowali się także na dorocznych targach Medlab 2019 oraz targach Arablab 2019.

Kongres Middle East Pharma Cold Chain Congress odbywa się w dniach 19-21 marca 2019 r. w Millenium Airport Hotel w Dubaju.

 

Źródło: Polska Agencja Inwestycji i Handlu

KOMENTARZE
Newsletter