Międzynarodowy charakter współpracy wpływa na podniesienie dostępności badań dla pacjenta, zasobów i wiedzy specjalistycznej, tym samym pozytywnie wpływając na stan zdrowia publicznego krajów współpracujących w ramach sieci. Celem ECRIN jest poprawa stanu zdrowia obywateli na całym świecie poprzez wsparcie międzynarodowych projektów badań klinicznych, którym oferuje zintegrowane wsparcie.
ECRIN skupia się głównie na wsparciu projektów niekomercyjnych (akademickich) badań klinicznych, dostarczając wszelkich narzędzi niezbędnych do przygotowania i przeprowadzenia badania (np. porady dotyczące finansowania wraz z wnioskowaniem o nie czy projektowania badania od momentu wyboru ośrodka, do czynności logistycznych czy ubezpieczenia), sprawdzenia protokołu (w kontekście naukowym i praktycznym) oraz zarządzania badaniem (uzyskanie pozwoleń urzędowych oraz opinii bioetycznych, raportowanie, monitorowanie, zarządzanie danymi, statystyka i zarządzanie projektem).
Porozumienie zostanie podpisane w ramach XXIX Forum Ekonomicznego w Krynicy, podczas Panelu Agencji Badań Medycznych „Badania i rozwój w biotechnologii jako wiodąca gałąź innowacyjnej gospodarki kraju”, 4 września br.
KOMENTARZE