Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Pierwszy tydzień BIOjubileuszu na Politechnice Warszawskiej za nami
Pierwszy tydzień BIOjubileuszu na Politechnice Warszawskiej za nami
Od 30 września na Politechnice Warszawskiej trwają obchody BIOjubileuszu. Święto potrwa jeszcze do 12 października, a portal Biotechnologia.pl z dumą patronuje temu wydarzeniu.

BIOjubileusz to święto organizowane z okazji 5-lecia kształcenia biotechnologów na Wydziale Chemicznym oraz prawie ćwierćwiecza istnienia biotechnologii w Politechnice Warszawskiej.

 

Organizatorami tych wydarzeń są Instytut Biotechnologii Wydziału Chemicznego Politechniki Warszawskiej, Warszawskie Stowarzyszenie Biotechnologiczne „Symbioza” oraz Koło Naukowe Biotechnologów „Herbion”.

 

W ciągu tych niemalże 25 lat kształcenia studentów na kierunku Biotechnologia mury Politechniki Warszawskiej opuściło wielu zdolnych Absolwentów, którzy cieszą się dużym autorytetem w środowisku naukowym. Znaleźli oni zatrudnienie zarówno w firmach i placówkach naukowych w Polsce, jak również za granicą.

 

Przez cały czas trwania święta Biotechnologii na Politechnice Warszawskiej odbywają się  m.in.

  • sesje naukowe, prowadzone przez naukowców związanych z biotechnologią,
  • sesje wspomnieniowe Absolwentów kierunku Biotechnologia Politechniki Warszawskiej,

 

W programie obchodów BIOjubileuszu jest także wręczenie statuetek Kryształowego Enzymu dla osób, które szczególnie przyczyniły się do rozwoju biotechnologii na Politechnice Warszawskiej.

 

Obchody BIOjubileuszu są również doskonałą okazją do przybliżenia tematyki biotechnologicznej najmłodszym. Przez cały czas trwania obchodów prowadzone są wykłady i warsztaty dla uczniów. Również z myślą o nich  12 października będzie miał miejsce Piknik Biotechnologa, podczas którego zaprezentują się Koła Naukowe zrzeszające Studentów Biotechnologii, których członkowie wchodzą w skład Warszawskiego Stowarzyszenia Biotechnologicznego „Symbioza” (PW, UW, SGGW).

Zwieńczeniem obchodów BIOjubileuszu będzie gala Balu Absolwentów w Auli w Gmachu Fizyki.

 

Organizatorzy bardzo serdecznie zapraszają Absolwentów do rejestracji na Obchody oraz Bal Absolwentów. Jest to doskonała okazja do spotkania ze swoimi kolegami i koleżankami ze studiów, a także z wykładowcami.

KOMENTARZE
Newsletter