Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
PBKM w III kwartale 2018 pozyskał 5724 nowych próbek krwi pępowinowej lub tkanek w segmencie B2C
Polski Bank Komórek Macierzystych S.A. (PBKM) – przewodzący międzynarodowej Grupie FamiCord, największy bank komórek macierzystych w Europie – pozyskał w trzecim kwartale 2018 roku 5724 nowych próbek krwi pępowinowej lub tkanek w segmencie B2C, wobec 5487 w trzecim kwartale 2017 roku, co oznacza wzrost o 4,3% rok do roku. Udział umów zawartych w modelu abonamentowym w trzecim kwartale 2018 roku wyniósł 59,2%, wobec 61,1% w analogicznym okresie roku 2017.

 

 

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z faktu, że w trzecim kwartale wypracowaliśmy wzrost w pozyskaniu nowych próbek w porównaniu do wyników w pierwszym i drugim kwartale tego roku, odpowiednio o ponad 18% i prawie 9%. Warto podkreślić, że w trzecim kwartale osiągnęliśmy również wzrost o ponad 4% w porównaniu do trzeciego kwartału roku ubiegłego, który pod względem pozyskania nowych próbek był rekordowy w historii Grupy FamiCord. Ponadto w liczbie pozyskanych nowych próbek w trzecim kwartale nie uwzględnialiśmy jeszcze wyników z Grupy Stemlab, której przejęcie miało miejsce pod koniec września. W raporcie o nowych próbkach pozyskanych przez Grupę FamiCord w czwartym kwartale podamy dane z uwzględnieniem wyników Stemlab – komentuje Jakub Baran, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i Prezes Zarządu PBKM S.A. – Nasza pozycja w Europie znacząco umocniła się, szacujemy, że ok. 28% próbek krwi pępowinowej lub tkanek pobieranych w ramach bankowania rodzinnego w całej Europie jest przetwarzane w naszych laboratoriach. Przyspieszyła również rekrutacja pacjentów w 5 próbach klinicznych, w których uczestniczymy co zwiększa szanse na ich zakończenie w czasie przewidzianym umowami z NCBiR – dodaje Jakub Baran.

Narastająco po trzech kwartałach 2018 r. Grupa FamiCord, z uwzględnieniem Grupy Stemlab, przechowywała łącznie w segmentach B2C i B2B ponad 280 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek, czyli o 81% więcej w porównaniu do stanu na koniec trzeciego kwartału 2017 roku. W segmencie B2C spółki z Grupy FamiCord przechowywały prawie 227 tys. próbek na koniec trzeciego kwartału br., o 60% więcej w porównaniu do stanu na koniec trzeciego kwartału 2017 roku.

Bez wyników Grupy Stemlab, na koniec trzeciego kwartału w Grupie FamiCord przechowywanych było w segmentach B2B i B2C łącznie około 176 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek (wzrost o 13,5% w stosunku do stanu na koniec 3Q 2017), a w segmencie B2C było przechowywanych 163 tys. próbek krwi pępowinowej lub tkanek (wzrost o 14,4% wobec stanu na koniec 3Q 2017).

KOMENTARZE
Newsletter