Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
NanoVelos podpisała umowę dotyczącą nanoformulacji leku dla europejskiego potentata
NanoVelos, spółka zależna NanoGroup – notowanej na głównym rynku GPW grupy spółek biotechnologicznych – poinformowała o podpisaniu umowy dotyczącej świadczenia usług w zakresie nanoformulacji leku dla polskiego oddziału międzynarodowego koncernu farmaceutycznego Gedeon Richter.

Gedeon Richter to jeden z największych koncernów farmaceutycznych w Europie Środkowo-Wschodniej z ponad 130-letnią historią. Firma oferuje leki, suplementy i inne preparaty medyczne w 45 krajach na całym świecie.

– Cieszymy się, że europejski potentat branży farmaceutycznej zaufał naszemu zespołowi – mówi Iga Wasiak, prezes i jeden ze współzałożycieli NanoVelos.

Podpisana przez NanoVelos umowa dotyczy zastosowania w procesie nanoformulacji leku dwóch metod – metody liofilizacji i metody wytrącania przeciw-rozpuszczalnikiem. Prace badawcze w przypadku obu niezależnych metod podzielone będą na trzy etapy, przy czym rozwój danej metody może zostać zatrzymany przez zleceniodawcę po każdym etapie. Łączna wartość netto podpisanej umowy przekracza 800 tys. zł.

– Podpisanie umowy dot. nanoformulacji leku to kolejne potwierdzenie naszego know-how w zakresie tworzenia nanocząstek dla celów farmaceutycznych. To bardzo dobra wiadomość, która pokazuje, że poza głównym projektem NanoVelos, jakim jest stworzenie nowego leku w ramach platformy Drug Delivery – równolegle możemy generować przychody z działań typowo usługowych – mówi prof. Tomasz Ciach, współzałożyciel i Członek Zarządu NanoVelos oraz Członek Zarządu NanoGroup.

KOMENTARZE
news

<Maj 2023>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
30
31
1
3
4
Newsletter