Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Merck konsoliduje w Polsce swoją działalność LifeScience
Merck konsoliduje w Polsce swoją działalność LifeScience

Merck, wiodąca firma naukowo-technologiczna, informuje, iż z początkiem lipca br. połączyła działalność handlową LifeScience spółek Merck i Sigma-Aldrich, zmieniając jednocześnie nazwę docelowego podmiotu na Merck Life Science Sp. z o.o. W efekcie cały portfel LifeScience, składający się z ponad 300 tys. produktów, jest dostępny w ramach jednej, a nie jak to było do tej pory, dwóch spółek. Merck kupił Sigma-Aldrich w 2015 r., w ramach największej transakcji w ponad 350-letniej historii firmy.

 

 

– Wprowadzone zmiany mają na celu przede wszystkim uproszczenie naszej działalności LifeScience – mówi Joanna Bogdańska, prezes Merck Life Science Sp. z o.o. – W wyniku tej zmiany klienci będą mieli łatwiejszy dostęp do całego portfolio produktów LifeScience, ponieważ nie będą już musieli składać zamówień w dwóch różnych spółkach. Jesteśmy przekonani, że proces ten będzie prostszy i bardziej efektywny dla naszych klientów, którzy – przy użyciu naszych produktów – będą mogli tworzyć rozwiązania z myślą o największych wyzwaniach współczesnego świata – dodaje.

Zmiany są również przeprowadzane w Belgii, Holandii, Czechach, na Węgrzech oraz Słowacji w ramach integracji podmiotów prawnych obszaru LifeScience. Nowa struktura nie wpływa na jakość oferowanych produktów, łańcuch dostaw czy produkcję. Bez zmian pozostaje także działalność dwóch pozostałych sektorów Merck: Healthcare oraz Electronics.

KOMENTARZE
Newsletter