Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Jedna z najważniejszych osób branży biofarmaceutycznej – Robert A. Bradway – z wizytą w Polsce
Jedna z najważniejszych osób branży biofarmaceutycznej – Robert A. Bradway – z wizytą w Pol
Robert Bradway, prezes Amgen oraz PhRMA, jedna z najważniejszych osób świata biotechnologii i farmacji, 19 czerwca odwiedzi Polskę. W programie wizyty zaplanowano m.in. spotkanie z Prezydentem RP.

Robert A. Bradway jest prezesem i dyrektorem generalnym Amgen. Swoją karierę w Amgen rozpoczął w 2006 r. jako wiceprezes ds. strategii operacyjnej, następnie w latach 2017-2010 pełnił funkcję wiceprezesa wykonawczego i dyrektora finansowego. Jest członkiem rady nadzorczej The Boeing Company. Bradway zasiada w radzie powierniczej Uniwersytetu Południowej Kalifornii oraz w radzie doradczej Centrum Polityki Zdrowotnej i Ekonomii Leonarda D. Schaeffera na tym Uniwersytecie. Jest CEO Roundtable on Cancer – organizacji non-profit, której celem jest dostarczanie rozwiązań w zakresie leczenia i profilaktyki raka. Jest członkiem Amerykańskiego Towarzystwa Kardiologicznego.

Bradway jest także przewodniczącym rady dyrektorów Pharmaceutical Research and Manufacturers of America (PhRMA). PhRMA angażuje się w rozwój innowacyjnych firm biotechnologicznych i farmaceutycznych w Stanach Zjednoczonych. Wspiera firmy pracujące nad nowymi lekami i terapiami, których celem jest poprawa zdrowia i jakości życia pacjentów. Prowadząc skuteczną politykę publiczną, wspiera ich rozwój, zachęca do dalszego działania i je reprezentuje na forum.

Głównymi przywódcami PhRMA są dyrektorzy największych firm farmaceutycznych:

- Robert A. Bradway, Prezes Zarządu & CEO Amgen Inc.;

- Olivier Brandicourt, Prezes Zarządu (elekt) & CEO Sanofi;

- Giovanni Caforio, M.D, Prezes Zarządu & CEO, Bristol-Myers Squibb Company.

Robert Bradway, zanim dołączył do Amgen, był dyrektorem zarządzającym w Morgan Stanley w Londynie, gdzie od 2001 r. był odpowiedzialny za dział bankowości i finansów w Europie. Bradway dołączył do Morgan Stanley w Nowym Jorku w 1985 roku jako bankowiec inwestycyjny w sektorze opieki zdrowotnej.

Bradway uzyskał tytuł licencjata w dziedzinie biologii w Amherst College oraz tytuł magistra w dziedzinie zarządzania biznesem na Uniwersytecie Harvarda.

KOMENTARZE
Newsletter