Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Inno-Gene z testami genetycznymi na koronawirusa. Akcje spółki o 25% w górę
Inno-Gene z testami genetycznymi na koronawirusa. Akcje spółki o 25% w górę

Centrum Badań DNA – spółka zależna Inno-Gene – wprowadziło do oferty testy genetyczne identyfikujące zwiększone ryzyko zachorowań na COVID-19 oraz zwiększoną podatność i ciężkość przebiegu choroby. Inno-Gene informuje, że stworzyło pierwszy tego typu kompleksowy test genetyczny na świecie, podlegający ochronie patentowej. Badania testowe przeprowadzono na personelu medycznym szpitali w Lublinie, Tychach i Puławach.

 

 

Spółka w komunikacie podaje: Wdrożony test genetyczny jest oparty o analizę kilku kluczowych genów o potwierdzonym znaczeniu klinicznym i jest pierwszym tego typu kompleksowym testem genetycznym na świecie podlegającym ochronie patentowej.

Materiał do badania pobierany jest w sposób nieinwazyjny. Badanie genetyczne ma pomóc w identyfikacji osób, u których COVID-19 może mieć cięższy przebieg, dlatego powinny one zostać objęte szczególną opieką medyczną. Badanie umożliwi również przeprowadzenie badań populacyjnych i zidentyfikowanie osób szczególnie podatnych na infekcję. Centrum Badań DNA złożyło 5 maja br. wniosek patentowy w trybie międzynarodowym poprzez Urząd Patentowy RP. Przedmiotem zgłoszenia patentowego pt. „Oligonukleotydy i ich zastosowanie oraz sposób i zestaw do wielogenowej diagnostyki predyspozycji do infekcji SARS-CoV-2 oraz ciężkiej i łagodnej formy choroby COVID-19” był wynalazek biotechnologiczny – wielogenowy test genetyczny i zestaw starterów oraz sposób do identyfikacji zwiększonego ryzyka zakażenia SARS-CoV-2 oraz identyfikacji łagodnej i ciężkiej formy COVID-19.

Informacja o testach wzbudziła duże zainteresowanie inwestorów. Notowania Inno-Gene na warszawskiej giełdzie poszły w górę. Na koniec sesji 12 maja kurs akcji osiągnął ponad 25-procentowy wzrost (19,15 zł z 15 zł dzień wcześniej). Inno-Gene to grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki.

Źródła

money.pl

KOMENTARZE
Newsletter