Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
INNO-GENE niebawem zdecyduje o przeniesieniu notowań spółki na główny parkiet oraz uchwaleniu programu motywacyjnego dla pracowników
INNO-GENE niebawem zdecyduje o przeniesieniu notowań spółki na główny parkiet oraz uchwalen

Zarząd INNO-GENE S.A. ogłosił, iż w dniu 1 września 2020 r. odbędzie się zgromadzenie akcjonariuszy. Kluczowymi decyzjami stojącymi przed zgromadzeniem będzie podjęcie uchwał o przeniesieniu notowań spółki na rynek podstawowy GPW oraz o emisji 570 000 akcji skierowanych do pracowników i współpracowników, po spełnieniu kryteriów kapitalizacji oraz zysku netto w latach 2020 (3 mln zł) i 2021 r. (5 mln zł). Program zakłada że cała grupa INNO-GENE wypracuje w 2020 r. co najmniej 5 mln zł przychodu, a w roku kolejnym – 8 mln.

 

– Decyzja o przeniesieniu notowań wypływa wprost z osiągnięcia odpowiedniej kapitalizacji spółki. Celem zmiany rynku notowań jest zwiększenie możliwości pozyskiwania kapitału na rozwój spółki, ponieważ rynek regulowany cieszy się większą popularnością, zwłaszcza wśród inwestorów instytucjonalnych i firm międzynarodowych. Ma to przyczynić się do wzrostu płynności akcji spółki i wzrostu kapitalizacji. Drugim argumentem za przeniesieniem notowań na rynek główny GPW jest wzrost wiarygodności i zaufania do spółki wymagany podczas współpracy z międzynarodowymi koncernami oraz zagranicznymi kontrahentami – mówi Jacek Wojciechowicz, Prezes Zarządu INNO-GENE S.A.

KOMENTARZE
Newsletter