Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Heracell VIOS dla optymalnego wzrostu twoich komórek
Thermo Scientific Heracell VIOS to seria inkubatorów CO2, przeznaczona dla laboratoriów, które opierają się na hodowlach komórkowych. Szereg rozwiązań technologicznych zapewnia stabilne warunki i bezpieczny wzrost różnych linii komórkowych.

 

 

 

Precyzyjna kontrola warunków wzrostu i zabezpieczenie przed kontaminacją to podstawy udanej hodowli komórkowej. Thermo Fisher Scientific wychodzi z propozycją dla laboratoriów zajmujących
się hodowlą wrażliwych linii, takich jak komórki macierzyste i kultury pierwotne. W ofercie znajdują się inkubatory CO2 w dwóch objętościach 165 i 255 litrów.


Precyzyjna kontrola temperatury, wilgotności i stężenia gazów

Inkubatory Heracell VIOS wyposażone są w technologię aktywnego przepływu powietrza THRIVE. Powietrze wchodzące z zewnątrz przechodzi bezpośrednio nad rezerwuarem
podgrzanej wody zintegrowanym z dnem komory. Następnie, przechodząc przez filtr HEPA, chroniący kultury przed kontaminacją, powietrze rozprowadzane jest przez wentylator zamontowany wewnątrz komory, który zapewnia równomierną cyrkulację na każdej z półek. Automatyczne zatrzymanie wentylatora, gdy drzwi inkubatora są otwarte, zapewnia stabilne warunki wewnątrz komory oraz ogranicza napływ powietrza z zewnątrz. Rezerwuar wody o pojemności 3 litrów zapewnia uzyskanie odpowiednio wysokiej wilgotności o 50% szybciej niż w konkurencyjnych modelach. Pokrywa rezerwuaru oddziela przestrzeń hodowlaną od wody oraz zapobiega kondensacji. Zbiornik można w wygodny sposób uzupełnić z zewnątrz, bez konieczności otwierania inkubatora lub swobodnie osuszyć, dzięki obecności miedzianego drenażu. Oprócz systemu utrzymania optymalnej wilgotności, inkubatory Heracell VIOS wyposażone są w zestaw wewnątrzkomorowych czujników in situ, monitorujących temperaturę i stężenie CO2. Czuły system kontroli pozwala na przywrócenie optymalnych warunków już w ciągu 5-10 min od zamknięcia drzwi.


Ochrona przed kontaminacją

Wnętrze inkubatorów, w zależności od modelu, tworzy stal nierdzewna lub stuprocentowa miedź, która jest odporna na korozję, łatwa w czyszczeniu i bezpieczna dla inkubowanych komórek. Krawędzie komory mają zaokrąglony kształt, co pozwala na dokładne usunięcie zanieczyszczeń. Inkubatory Heracell VIOS wyposażone są dodatkowo w program sterylizacji w wysokiej temperaturze Steri-Run, który uruchamia zwykłe wciśnięcie przycisku. Osiągana w komorze temperatura 180 °C umożliwia równomierną sterylizację wszystkich powierzchni w ciągu kilku godzin. Niezależne badania wykazały gwarantowany poziom sterylności (SAL) na poziomie 12 log redukcji przeżywalności mikroorganizmów, w tym Mycoplasma pneumoniae.


System „tri-gas”

Dostępna w wybranych modelach konfiguracja komór pozwala na prowadzenie hodowli w trzech niezależnych warunkach dostępności tlenu. Umożliwia to jednoczesną inkubację komórek wykazujących optymalny wzrost w warunkach hipoksji (1-21% zawartości tlenu), np. komórki macierzyste, bądź hiperoksji (5-90% zawartości tlenu), np. linie płucne lub siatkówki oka. Komory oddzielone wewnętrznymi drzwiami pozwalają jeszcze lepiej naśladować warunki fizjologiczne, dla jak najlepszego wzrostu komórek. Inkubatory Heracell VIOS to optymalne warunki hodowli oraz wygoda użytkowania. Wszystkie parametry urządzeń wyświetlane są na czytelnym ekranie z technologią dotykową iCAN. Dodatkowo inkubatory wyposażone są w pamięć wewnętrzną i port USB ułatwiające elektroniczną archiwizację danych. Wszystkie modele posiadają dwuletnią gwarancję  producenta.

Rozwiązania Thermo Scientific zaprojektowane są tak, aby przy jak najmniejszych rozmiarach urządzeń osiągać maksymalne pojemności przestrzeni hodowlanej.

 

 

 

KOMENTARZE
news

<Luty 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
31
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
1
2
3
Newsletter