Komitet Naukowy inicjatywy FORWARD, składający się z przedstawicieli PregLem i Gedeon Richter z doświadczeniem w dziedzinie technik wspomaganego rozrodu, endokrynologii reprodukcyjnej, embriologii, zarządzania badaniami klinicznymi i kwestiami regulacyjnymi, dokonał przeglądu 65 zgłoszeń z 16 krajów europejskich, stosując restrykcyjne kryteria naukowe. Zgłoszenia cechowały się bardzo wysokim poziomem akademickim, a dotyczyły wielu kluczowych dla kwestii rozrodczości tematów – począwszy od zdolności gamet do przeżycia i receptywności endometrium, po przewidywanie wyników leczenia z wykorzystaniem algorytmów uczenia maszynowego w celu poprawy obowiązujących protokołów opieki medycznej.
Lista zwycięzców, którym przyznano granty prezentuje się następująco:
* dr Maria Elisa Varela Sanz i dr Juan Garcia-Velasco z Hiszpanii;
* Samir Hamamah z Francji;
* dr Christophe Blockeel z Belgii;
* dr Veronika Grzegorczyk-Martin z Francji;
* Anja Pinborg z Danii;
* Ermanno Greco z Włoch.
Decyzję podjęto biorąc pod uwagę: wykonalność propozycji, innowacyjność, wkład w dziedzinę oraz zgodność z zaangażowaniem spółki Gedeon Richter na rzecz wykorzystywania wyników badań w praktyce i poprawie leczenia niepłodności u pacjentów, którzy pragną zostać rodzicami.
– Inicjatywa FORWARD jest świadectwem ciągłego zaangażowania spółki Gedeon Richter na rzecz wspierania innowacyjnych badań nad płodnością na całym świecie – podkreślił Pablo Arriagada, Wiceprezes PregLem ds. Medycznych – W ciągu kolejnych 5 lat te międzynarodowe zespoły klinicystów i naukowców otrzymają w sumie milion euro na prowadzenie swoich innowacyjnych badań. Ich obiecujące i nowoczesne projekty mogą zaowocować trwałymi korzyściami dla pacjentów pragnących zostać rodzicami. Niecierpliwie czekamy na możliwość finansowania tych wizjonerskich badań i wspierania ich sukcesu.
Więcej informacji na temat zwycięzców grantów FORWARD i ich pracy znajduje się na stronie internetowej www.forwardgrant.com.
KOMENTARZE