Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Fundacja PFR przekazuje ponad 4,5 mln złotych na walkę z koronawirusem
Fundacja PFR przekazuje ponad 4,5 mln złotych na walkę z koronawirusem

Sześć polskich szpitali otrzyma od Fundacji Polskiego Funduszu Rozwoju łącznie ponad 4,5 mln złotych na walkę z epidemią koronawirusa. W ramach koordynacji działań Fundacji z Kancelarią Premiera oraz Ministerstwem Aktywów Państwowych pieniądze trafią bezpośrednio do placówek wskazanych przez Ministerstwo Zdrowia.

 

 

 

– W obecnej sytuacji epidemiologicznej wsparcia potrzebują nie tylko przedsiębiorstwa, ale także publiczna służba zdrowia. Dlatego odpowiadając na apel Premiera Mateusza Morawieckiego zdecydowaliśmy, że nasza Fundacja przekaże środki finansowe i rzeczowe najbardziej potrzebującym szpitalom. Wierzymy, że to wsparcie może mieć znaczący wpływ w zwalczaniu koronawirusa, a tym samym stopniowego powrotu polskiej gospodarki do normalności – mówi Paweł Borys, prezes PFR.

Realizując misję społecznej odpowiedzialności i wypełniając swoje cele statutowe, Fundacja PFR przekazuje sześciu szpitalom niezbędne w obecnych okolicznościach środki finansowe, które mają zostać przeznaczone na zakup sprzętu ratującego życie oraz na środki ochrony osobistej dla personelu medycznego. Wsparcie otrzymują:

* Szpital Wojewódzki w Opolu,

* Zespół Opieki Zdrowotnej w Nysie,

* Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Zespolony im. dr Wł. Biegańskiego w Łodzi,

* Wojewódzki Szpital Zespolony im. Stanisława Rybickiego w Skierniewicach,

* Szpital Kliniczny im. Heliodora Święcickiego Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu,

* Instytut „Centrum Zdrowia Matki Polki” w Łodzi.

– Rozwój epidemii wymaga od nas natychmiastowych działań. Jako Fundacja PFR chcemy aktywnie włączyć się w walkę z koronawirusem, umożliwiając szpitalom zakup najpotrzebniejszego sprzętu – mówi Magdalena Grzankowska, Członek Zarządu Fundacji PFR.

Jednocześnie wspieramy akcję informacyjną oraz zachęcamy wszystkich do pozostania w domach i przestrzegania wytycznych Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego

Kwota w całości jest przeznaczona na zakup sprzętu, który ma pomóc w zabezpieczeniu personelu i pacjentów w przypadku nieuniknionego kontaktu z osobami podejrzanymi lub zakażonymi koronawirusem. Ze środków przekazywanych szpitalom zostanie sfinansowany zakup sprzętu ochrony osobistej – w tym masek, przyłbic, fartuchów oraz płynu do dezynfekcji rąk – ale także specjalistycznego sprzętu medycznego niezbędnego do ratowania życia pacjentów takiego jak łóżka do intensywnej terapii, respiratory czy kardiomonitory.

KOMENTARZE
Newsletter