Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
FameLab – konkurs dla naukowców z charyzmą
Jeśli potrafisz w ciekawy sposób przedstawić to, czym zajmujesz się w swojej pracy naukowej i zarazić swoją pasją do nauki innych, ten konkurs jest dla Ciebie. Ruszyła kolejna edycja FameLab, międzynarodowego konkursu dla naukowców. Zgłoszenia przyjmowane są do końca stycznia 2015 roku.

 

Wydawać by się mogło, że nie ma nic trudnego w zaprezentowaniu tego, nad czym naukowiec pracuje na co dzień. Jednak konkurs FameLab stawia naukowcom wyzwanie – muszą oni w ciągu 3 minut,  w sposób zrozumiały, ale jednocześnie charyzmatyczny, przedstawić tematykę swojej pracy badawczej. Ich występ podlega ocenie nie tylko jury, ale i publiczności.

Główną nagrodą jest 30 tys. zł, które można przeznaczyć na cele naukowe, oraz 5 tys. zł na dowolne wydatki. Nagroda publiczności to voucher językowy, a oprócz tego przewidziane są nagrody od partnerów konkursu. Wszyscy finaliści biorą także udział w profesjonalnym kursie komunikacji naukowej oraz umiejętności autoprezentacji, prowadzonym zarówno w języku polskim, jak i angielskim. Jak twierdzą organizatorzy, „w tym konkursie zwycięzcą jest każdy” – uczestnicy szlifują cenne umiejętności prezentacji, a publiczność ma dostęp do nauki w przystępnej formie. Dzięki temu nawiązuje się dialog między naukowcami i społeczeństwem, bez wsparcia którego kariera naukowa nie może się dynamicznie rozwijać.

Konkurs skierowany jest do naukowców (nie tylko doktorantów, ale także studentów czwartego, piątego lub szóstego roku studiów oraz pracowników naukowych) związanych z naukami ścisłymi, medycznymi, przyrodniczymi, technicznymi oraz rolniczymi. Organizatorami są Centrum Nauki Kopernik i British Council. Na całym świecie FameLab organizowany jest już od 2004 roku, a w Polsce jest to czwarta edycja.

Formularz rejestracyjny należy wypełnić na stronie internetowej FameLab i załączyć do niego trzyminutowy film ze swoim charyzmatycznym wystąpieniem, nagrany w języku polskim. Do dzieła naukowcy! Macie czas do 31 stycznia 2015!

 

Aleksandra Kowalczyk

KOMENTARZE
news

<Maj 2024>

pnwtśrczptsbnd
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
Newsletter