Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Konkurs na projekty badawcze - przedłużenie terminu nadsyłania wniosków
05.03.2008
Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu „W Poszukiwaniu Tej Złotej – Ogólnopolski Konkurs na Projekty Badawcze” został przedłużony do 14 marca br.
Organizator programu, firma Adamed, podjął taką decyzję w odpowiedzi na napływające prośby o przedłużenie tego etapu konkursu.

Program „W Poszukiwaniu Tej Złotej – Ogólnopolski Konkurs na Projekty Badawcze” skierowany jest do naukowców z dziedzin medycznych, farmaceutycznych, biologicznych oraz biotechnologicznych. Organizator oczekuje na projekty związane z takimi obszarami badawczymi jak: onkologia, metabolizm, neuropsychiatria i immunologia.

Wszelkie informacje o konkursie, w tym regulamin oraz formularz zgłoszeniowy, znajdują się
na stronie internetowej www.konkurs.adamed.com.pl. Wszyscy, którzy chcieliby uzyskać dodatkowych informacji, mogą skorzystać ze skrzynki kontaktowej, zamieszczonej również
na stronie www.

Program „W Poszukiwaniu Tej Złotej – Ogólnopolski Konkurs na projekty Badawcze” został objęty patronatem honorowym przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Patronami medialnymi programu są: Świat Nauki, gazeta.pl oraz emedyk.pl.

Adamed – lider na polskim rynku leków nowej generacji dla wielu grup terapeutycznych m.in. kardiologii, psychiatrii, pulmonologii, ginekologii i leczeniu infekcji dróg moczowych. Firma jest właścicielem dwóch dużych zakładów produkcji leków: w Pieńkowie koło Warszawy
i w Ksawerowie na terenie Łódzkiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. W roku 2004 Adamed uzyskał rejestrację FDA (Komisji ds. Żywności i Leków) dla nowego produktu o nazwie Colpexin – innowacyjnej terapii, która stanowi przełom w leczeniu nietrzymania moczu u kobiet. Od grudnia 2003 roku leki Adamedu dostępne są na rynkach Unii Europejskiej. Pierwszym krajem eksportowym firmy  była Chorwacja.  W 2007 roku wartość eksportu leków firmy wyniosła ponad 7 mln Euro, co stanowi ponad 26% wzrost w stosunku do roku ubiegłego. Od 2006 roku działa przedstawicielstwo Adamedu na Ukrainie, która jest siódmym rynkiem eksportowym Adamedu w Europie.
Misją firmy jest poszukiwanie nowych terapii na choroby cywilizacyjne, takie jak: nadciśnienie tętnicze, cukrzyca oraz nowotwory. Adamed intensywnie rozwija swoje działy badawcze, inwestując w sprzęt laboratoryjny i szkolenie polskich naukowców.
W ciągu ostatnich siedmiu lat Adamed przeznaczył ponad 93 mln złotych na badania ukierunkowane na opracowanie nowego leku oryginalnego. W tym czasie w laboratoriach firmy opracowano ponad 20 patentów na własne formuły leków. Firma ze 100% udziałem kapitału polskiego powstała w 1986 roku. Funkcję Prezesa Zarządu pełni Maciej Adamkiewicz.

Źródło: OnBoard

          Dodatkowych informacji udziela:
          Marta Trzepla
          On Board Public Relations
          tel: +48 (022) 321 51 00
          tel. kom. 0 602 272 859
          e-mail: mtrzepla@onboard.pl
KOMENTARZE
news

<Czerwiec 2024>

pnwtśrczptsbnd
30
31
2
3
4
8
9
10
12
14
15
16
19
PCI Days
2024-06-19 do 2024-06-20
20
21
22
23
24
25
26
28
29
30
Newsletter