EUROBIOTECH – impreza sama w sobie i wydarzenie partnerskie
Organizowany co dwa lata w Krakowie European Congress of Life Sciences EUROBIOTECH został wydarzeniem partnerskim Europejskiego Kongresu Biotechnologii ECB, który także odbywa się co dwa lata i stanowi platformę spotkań naukowców, liderów biznesu, inwestorów, wystawców i polityków. Mimo, iż mamy tu ogromny przekrój - od przedstawicieli firm biotechnologicznych i farmaceutycznych, przez reprezentantów instytucji rządowych i regulacyjnych, po dostawców sprzętu laboratoryjnego i medycznego – dla wszystkich wspólnym mianownikiem jest biotechnologia. Nie zabrakło też studentów, pracowników naukowych, mediów branżowych i wielu innych specjalizacji. W 2014 r. uczestnicy kilkudniowej konferencji spotkali się w Edynburgu, a w 2018 r. – pojadą do Genewy.
O tym się mówi
Każdy z Was dobrze wie, jak wiele oblicz ma biotechnologia i ECB stara się każde uwzględnić. W murach Międzynarodowego Centrum Targowo-Kongresowego Expo Kraków można było zaczerpnąć informacji z takich poddziedzin jak: biotechnologia przemysłowa, medyczna, biofarmacja, bio-processing, bioinżynieria, komórki macierzyste, genomika, fizjologia drobnoustrojów, produkcja białek rekombinacyjnych, biologia syntetyczna, biokataliza, inżynieria biochemiczna, biodegradacja, biotechnologia roślin, ochrona środowiska, zielona biotechnologia, technologia żywności, biopaliwa, a nawet z zakresu prawa własności intelektualnej i prawnych aspektów w biotechnologii.
Nie samymi wykładami…
Wśród wystawców znalazły się nie tylko wiodące firmy z branży, takie jak MTZ Clinical Research, Eppendorf, Bioneer czy Mettler Toledo, ale także media (Biotechnologia.pl, Elsevier i Laboratorum – Przegląd Ogólnopolski), organizacje pozarządowe (Asian Federation of Biotechnology), a także Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiegio w Krakowie. Kongresowi towarzyszyła także wystawa i sesje posterowe.
W liczbach
*8 – sal konferencyjnych,
*17 – edycji wydarzenia,
*24 – wystawców,
*25 – sympozjów,
*27 – partnerów strategicznych/medialnych, w tym portal Biotechnologia.pl,
*38 – posterów,
*95 – godzin wykładów,
*200 – paneli,
*1000 – uczestników.
KOMENTARZE