Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Drzwi do kariery dla studentów i doktorantów z pomysłem
Zbliża się termin BioForum 2014 – trzynastej edycji międzynarodowych targów, w których uczestniczą przedstawiciele nauki i biznesu powiązani z sektorem life science. W tym roku w wydarzeniu weźmie udział liczne grono znanych osobistości z całego świata oraz nie zabraknie cenionych i rozpoznawanych firm z Europy Środkowej i innych części świata. BioForum odwiedzają również studenci i doktoranci kierunków związanych z branżą life science. Co oni mogą zyskać na uczestnictwie?

 

Na BioForum składają się wykłady i seminaria, prowadzone przez światowej klasy ekspertów, w tym laureatkę Nagrody Nobla. Istotną częścią tych targów jest tak zwany BioPartnering zaplanowane spotkania biznesowe (B2B), organizowane w sposób zapewniający zaspokojenie specyficznych wymagań uczestników. Strefa wystawiennicza zapewnia gościom BioForum możliwość zaprezentowania nowości z portfolio swoich firm, a także poznania nowych ludzi, którzy mogą być zainteresowani ich produktami czy usługami.

 

Organizatorzy przewidzieli możliwość bezpłatnego uczestnictwa w BioForum 2014. Rejestracja w charakterze gościa pozwala na swobodne zwiedzanie przestrzeni wystawienniczej, co z kolei umożliwia rozmowę z przedstawicielami firm uczestniczących w BioForum. Jest to interesująca okazja z perspektywy studentów, absolwentów i doktorantów studiów związanych z branżą life science, czyli na przykład: biotechnologią, biologią, farmacją, kosmetologią, weterynarią, czy studiami medycznymi.

 

Uczestnictwo w BioForum pozwala takim osobom na zapoznanie się nie tylko z polskim biosektorem, ale i z jego odpowiednikami z całego regionu Europy Środkowej. Jest to bardzo przydatne z perspektywy ludzi, którzy wiążą swoją przyszłą karierę z tą branżą.

 

Organizatorzy szczególnie zachęcają do uczestnictwa osoby, które rozwijają w ramach swojej działalności naukowej innowacyjne projekty badawczo-rozwojowe, mające charakter aplikacyjny. Nawiązywanie relacji biznesowych pomiędzy uczestnikami jest priorytetem BioForum, zaś wszelkie innowacyjne pomysły na biznes są szczególnie interesujące dla firm szukających możliwości rozwoju. Można również zasięgnąć rady, w jaki sposób samodzielnie zabrać się za komercjalizację swojego pomysłu.

 

BioForum odbędzie się 28 i 29 maja w Łodzi. Więcej szczegółów dotyczących tego wydarzenia znajduje się na jego oficjalnej stronie internetowej: http://cebioforum.com/ Strona ta umożliwia również rejestrację niezbędną do uczestnictwa w tym wydarzeniu.

KOMENTARZE
Newsletter