Według publicznie dostępnych danych, poza mWM ponad 5 proc. akcji Brastera posiadają również dr Tadeusz Wesołowski, fundusze kontrolowane przez IPOPEMA TFI oraz DM BOŚ S.A. (odpowiednio 6,47 proc., 5,82 proc. oraz 5,71 proc.).
Przed debiutem na głównym rynku GPW 24 czerwca ( czyt. więcej TUTAJ), Spółka z sukcesem przeprowadziła ofertę publiczną, dzięki której pozyskała od inwestorów 39 mln zł. Kapitał pozyskany w wyniku emisji Spółka przeznaczy na finansowanie nowej strategii rozwoju, której celem jest wprowadzenie urządzenia BRASTER Tester do bezpośredniej sprzedaży do kobiet w drugiej połowie 2016 r. Środki te będą wykorzystane na budowę linii technologicznej, opracowanie finalnej, komercyjnej wersji urządzenia, stworzenie systemu automatycznej interpretacji badań termograficznych otrzymywanych z urządzenia BRASTER Tester, a także dokończenie prac związanych z wdrożeniem produktu na rynek.
Braster przeniósł swoje notowania na główny rynek GPW z NewConnect, na którym zadebiutował w 2012 r. Do obrotu na rynku regulowanym zostało dopuszczonych łącznie 3 002 291 akcji serii A, B, C i E oraz 2 600 000 akcji z nowej emisji serii F.
Kurs akcji Brastera, spółki notowanej dotąd na NewConnect, na otwarciu w dniu debiutu na GPW spadł o 8 proc. do 14,70 zł.
Spółka została utworzona w 2008 roku przez grupę polskich naukowców, którzy opracowali przełomowy sposób zastosowania ciekłych kryształów w diagnostyce raka piersi. Naukowcy stworzyli jedyną w swoim rodzaju mieszaninę związków ciekłokrystalicznych oraz innowacyjną formułę ciekłokrystalicznej emulsji, które zostały wykorzystane w autorskiej metodzie produkcji matryc ciekłokrystalicznych w oparciu o technologię ciągłego filmu ciekłokrystalicznego (ang. Continuous Liquid Crystal Film „CLCF”). Celem działania Spółki jest wprowadzenie na rynek innowacyjnego, unikatowego w skali świata urządzenia, służącego do wczesnej diagnostyki raka piersi – BRASTER Tester.
KOMENTARZE