Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Czym żyje branża? Firma Svanvid - Skarby zamknięte w algach
Redakcja portalu, 10.02.2015 , Tagi: svanvid
Jako dzieci byliśmy zmuszani do przyjmowania łyżek tranu, które miały nas uchronić przed wszelkimi infekcjami i wzmocnić naszą odporność. Oleista konsystencja i rybny zapach jeszcze przez długi czas prześladowały nas jako dorosłych, skutecznie odstraszając od zakupu wszelkich podobnych specyfików. Dziś, w świetle nowych możliwości i rozwoju technologii okazuje się, że suplementy diety nie tylko mogą być przyjmowane w formie innej niż płynna, ale także zachowywać neutralny smak!

 

Jak to możliwe? Z odpowiedzią na to pytanie przychodzi Svanvid sp.z.o.o., nowa firma na polskim rynku biotechnologicznym. Wprowadzona przez nich na rynek Ultivia, jest nutraceutykiem pozyskiwanym z mikroalg, bogatym w kwasy DHA i EPA. Oba składniki należą do kwasów Omega-3 i wpływają pozytywnie na  wzrost  i rozwój serca, mózgu czy wzroku. W ostatnich latach powstał szereg publikacji poświęconych zagadnieniom związanym z pozytywnym wpływem omawianych związków na: funkcje poznawcze, łagodzenie stanów zapalnych czy nawet udział w procesie opóźnienia starzenia. Wszystkie te dane wskazują, ze rola i zapotrzebowanie na kwasy Omega-3 będzie wzrastać wraz z upływem czasu.

Tradycyjne pozyskiwanie tłuszczów Omega-3 z wątroby dorsza wydaje się być  w świetle nowych możliwości, metodą zmierzającą ku swemu końcowi. Nowe, biotechnologiczne sposoby pozyskiwania surowców, m.in. z mikroalg stają się kuszącą konkurencją dla dotychczasowych suplementów. Ich przewagą jest  przede wszystkich brak rybiego zapachu oraz tańszy koszt produkcji, co ma dać odzwierciedlenie w zmianie oblicza branży.

Svanvid proponuje nam estetyczne kapsułki typu soft-gel, które cechują się neutralnym smakiem, dzięki czemu ich konsumpcja jest bardziej komfortowa dla spożywającego. Ultivia jest skierowana głównie dla sportowców ze względu na wzmożony wysiłek fizyczny. Ale czy to znaczy, że produkt jest odpowiedni tylko dla nich? Nic bardziej mylnego! Przecież w końcu każdy z nas potrzebuje kwasów Omega-3!


KOMENTARZE
Newsletter