Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Thermo Fisher Scientific, światowy lider w dostarczaniu rozwiązań dla nauki, prezentuje innowacyjną technologię pipetowania z systemem ClipTip. Nowoczesne pipety pozwolą zapomnieć o nierównomiernym porcjowaniu płynów i nieprawidłowym dopasowaniu końcówek.

 

 

 

Niezależnie od dostępności nowoczesnych technik badawczych i pieczołowitego zaplanowania eksperymentów, codzienną pracę często utrudniają sprawy pozornie błahe. Wśród nich wymienić można błędy powstające w czasie pipetowania. Na jakość przygotowania i porcjowania mieszanin wpływa dopasowanie końcówki do pipety, różnice w wielokrotnie pobieranej objętości (szczególnie przy użyciu pipet wielokanałowych) czy też dyskomfort powstający przy długotrwałym pipetowaniu. System Thermo Scientific Clip- Tip pozwoli zapomnieć o tego rodzaju trudnościach, zapewniając wygodę i powtarzalność pipetowania.

 

Technologia ClipTip

W przypadku większości pipet automatycznych, łączenie z końcówką odbywa się na drodze docisku. W niektórych modelach kanały pipety wyposażone są dodatkowo w pierścienie mające zwiększyć szczelność połączenia z końcówką i tym samym precyzję pipetowania. Rozwiązania te nie są jednak doskonałe, ponieważ uzależnione są od siły, jaką operator wkłada w nałożenie końcówki. Szczególnie w przypadku pipet wielokanałowych, wiąże się to z uderzaniem w opakowanie końcówek, co nie zapewnia równomiernego docisku na wszystkich kanałach, a także sprzyja ich uszkodzeniom. Technologia ClipTip to innowacyjny system, w którym kanał pipety wyposażony jest w zacisk (ang. clip), kołnierz mocujący końcówkę oraz pierścień uszczelniający. W połączeniu z dedykowanymi końcówkami ClipTip, łączenie z pipetą wymaga o 87% mniej siły niż w przypadku tradycyjnych pipet. Słyszalne kliknięcie zapewnia równomierne i szczelne umocowanie końcówek, które na pewno pozostaną na pipecie aż do momentu zrzucenia. To koniec uderzania, nierównego docisku końcówek i różnic w objętościach pobieranych przez pipety wielokanałowe. Dzięki systemowi ClipTip, zrzucanie końcówek jest tak proste jak ich nakładanie i nie wymaga siły. ClipTip to także zwiększone ciśnienie powietrza, które uniemożliwia działanie sił kapilarnych wewnątrz końcówki i pozwala na precyzyjne przenoszenie mikroobjętości.

 

Wygoda

Pipety manualne wyposażone są w wygodny uchwyt na palec z możliwością obrotu w zakresie 120°, co pozwala na korzystanie, zarówno przez osoby prawo-, jak i leworęczne. System regulacji objętości jest cichy i umożliwia łatwe blokowanie ustawionej objętości. Elektroniczne pipety wielokanałowe wyposażone są w przycisk na palec wskazujący, co umożliwia wygodne ułożenie w dłoni i oszczędza kciuk. Ergonomia wykonania i lekkość minimalizują dyskomfort w czasie długotrwałego pipetowania,
nie tracąc przy tym na dokładności.

 

Personalizacja i powtarzalność
Oprócz pipet manualnych, producent zapewnia szeroki wybór pipet elektronicznych. Format pipet wielokanałowych pozwala na dopasowanie do bieżących potrzeb eksperymentalnych. Pipety zbudowane z 6 do 12 kanałów posiadają praktyczną możliwość regulacji odstępów między nimi. Pozwala to na wykorzystanie tej samej pipety przy różnych formatach płytek wielodołkowych, szeregach probówek lub żelach agarozowych. Intuicyjny interfejs pipet elektronicznych jest wygodny w obsłudze, dzięki systemowi ikon oraz pozwala na tworzenie i edytowanie zapisanych trybów. Na jednej pipecie można zapisać do 20 różnych programów pipetowania. Dodatkowo wybrane ustawienia, takie jak kalibracja czy zapisane programy, mogą być chronione hasłem przez poszczególnych użytkowników. Elektroniczne narzędzia ClipTip to także łatwa konserwacja – dzięki stałej kontroli parametrów, pipeta sama przypomni o konieczności kalibrowania lub serwisowania. Dzięki rozwiązaniom Thermo Fisher Scientific, nawet żmudna praca może stać się przyjemnością. Kolekcja pipet z systemem ClipTip to oszczędność czasu i większa powtarzalność badań. Pipetowanie jeszcze nigdy dotąd nie było tak proste i precyzyjne.

 

 

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2024>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter