Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Biotechnologia przemysłowa
05.06.2008
W ramach Europejskiej Platformy Technologicznej Zrównoważonej Chemii, EuropaBIO organizuje serię 10 spotkań tzw. roundtables, w nowych krajach członkowskich UE i krajach kandydujących.
Głównym celem roundtables jest dyskusja nt. rozwoju biogospodarki z punktu widzenia inwestycji w innowacyjne programy, a z drugiej strony kształtowania polityki.

Spotkania te mają pomóc w znalezieniu odpowiedzi na pytanie, jak biotechnologia przemysłowa może być rozwijana i jakie działania wdrażająco-koordynacyjne mogą być usprawnione lub zastosowane, aby wzmocnić współpracę pomiędzy starymi krajami członkowskimi UE a nowymi.

Podczas spotkania zostaną zaprezentowane opinie nowych krajów członkowskich na temat aktualnej sytuacji i rozwoju biotechnologii przemysłowej w ich krajach.

Ma to się przyczynić do polepszenia wdrażania Europejskiej Strategii na płaszczyźnie krajowej, jak i europejskiej. Przykładem są zainicjowane już działania KBBE-NET oraz ERA-NETs.

W Polsce takie spotkanie zaplanowano na 3 i 4 lipca br. w PAN i SGGW w Warszawie z udziałem przedstawicieli z ministerstw nauki oraz rolnictwa, a także Komisji Europejskiej i przedstawicieli ze świata nauki.

4 lipca br. na SGGW w Warszawie odbędzie się dzień informacyjny dotyczący konkursu KBBE-2009-3 oraz Joint call on BIORAFINERY. Gościem specjalnym będzie dr Alfredo Aguilar, kierownik działu Biotechnologie w Dyrekcji Generalnej ds. Badań Komisji Europejskiej oraz dr Tomasz Calikowski, Oficer projektowy, także z działu Biotechnologie.

Spotkanie to jest skierowane szczególnie do tych z Państwa, którzy myślą o koordynacji projektów badawczych w 7.PR w dziedzinie biotechnologii. Będzie to również okazja do zaprezentowania swojego tematu na projekt naukowo-badawczy na najbliższe konkursy w ramach KBBE.

W Polsce koordynatorem projektu „A European Technology Platform on Industrial Biotechnology for Sustainable Development”, w ramach którego odbędzie się to spotkanie, jest Prof. Stanisław Bielecki z Politechniki Łódzkiej.

Szczegółowych informacji udzielają: Anna Pytko i Bożena Podlaska (tel. 022 828 74 83) z Krajowego Punktu Kontaktowego Programów Badawczych UE.


Źródło: KPK

KOMENTARZE
news

<Maj 2026>

pnwtśrczptsbnd
27
28
29
30
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Newsletter