Aktualnie jest to największa impreza biotechnologiczna w Europie Środkowej. Jej główną ideą jest stymulowanie współpracy przedstawicieli nauki i biobiznesu w celu radykalnego zwiększenia potencjału polskiej biogospodarki. Pierwszym zakładanym efektem tej współpracy jest generowanie innowacyjnych startupów, kumulujących wiedzę, doświadczenie naukowców oraz potencjał i energię najlepszych absolwentów wyższych polskich uczelni.
Franklin Pitcher Johnson jr.założyciel wielu firm, również typu venture capital wypunktuje biznesowy potencjał Polski. Wskaże coś, czego na co dzień większość Polaków nie zauważa – realną wartość Polski na rynkach światowych. BioForum przybliży również warunki współpracy biznesowej między Polską a Saksonią czy Ameryką Południową. Richard Brown przedstawi światowe zapotrzebowanie na leki biotechnologiczne. Gdy po wykładzie okaże się, że jest ono największe od lat, wiele osób z przyjemnością weźmie udział w kolejnych wykładach i warsztatach traktujących o komercjalizacji badań naukowych i zakładaniu startupów.
Studenci będą mieli niepowtarzalną okazję, spotkać się ramię w ramię z potencjalnymi pracodawcami. Z ust liderów najbardziej wpływowych firm biotechnologicznych w Polsce będą mogli uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania. Korzystając ze strefy Job Hunting, studenci będą mogli zapoznać się z ofertami pracy z sektora life science. Ten, kto za kilka lat widzi siebie w roli pracodawcy, a nie pracownika, niewątpliwie zainspiruje się spotkaniem ze studenckimi startupami. Zarówno tymi początkującymi – Spiruu oraz Face Controller oraz InnoGene, który startupem już dawno nie jest, bo przekształcił się w sprawnie funkcjonujące przedsiębiorstwo. Inspirację przekuć w działanie pomoże ekspert, który doradzi gdzie pozyskiwać fundusze na realizację naukowo-biznesowych marzeń.
Unikalna, targowa formuła konferencji pozwoli na bezpośredni kontakt naukowców z przedstawicielami przemysłu (kilkadziesiąt wystawców z branży life science). Naukowcy będą mieli również niecodzienną okazję do wzięcia udziału w warsztatach dotyczących komercjalizacji projektów badawczych.
Impreza jest słusznie kojarzona z innowacyjnym biobiznesem opartym na osiągnięciach naukowych. W tym roku organizatorzy postanowili nadać jej dodatkową wartość poprzez warsztaty dla studentów i naukowców. Dodatkowe informacje dotyczące największych targów biobiznesu w Europie Środkowej, znajdą Państwo na stronie http://cebioforum.com/
BioForum 2015 otrzymało Patronat Ministerstwa Gospodarki, Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowego Centrum Badań i Rozwoju, Marszałka Województwa Dolnośląskiego i Wojewody Marszałka Województwa Dolnośląskiego.
KOMENTARZE