Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Ambasador USA Mark Brzezinski z wizytą w Scope Fluidics
Ambasador USA Mark Brzezinski z wizytą w Scope Fluidics

Scope Fluidics S.A., wchodząca w skład indeksu sWIG80 spółka biotechnologiczna działająca w modelu Venture Studio, miała okazję gościć w swojej siedzibie ambasadora Stanów Zjednoczonych Ameryki Marka Brzezinskiego. Ambasador USA spotkał się z zespołem Scope Fluidics oraz zapoznał się z procesem opracowywania nowych przełomowych technologii firmy.

 

 

– Bardzo się cieszę, że mogę dzisiaj z bliska zobaczyć, jak w Scope Fluidics powstają technologie na rzecz diagnostyki medycznej. W Polsce tworzy się ekosystem wysokich technologii i widzę wielkie możliwości współpracy pomiędzy Polską a Stanami Zjednoczonymi w tym obszarze. Gorąco liczę na kolejne przykłady tak owocnej wymiany pomiędzy amerykańskim i polskim biznesem, zwłaszcza w obszarze ochrony zdrowia, który jest tak ważny dla naszych społeczeństw – powiedział podczas wizyty Mark Brzezinski, ambasador USA.

Piotr Garstecki, współzałożyciel, istotny akcjonariusz i prezes zarządu Scope Fluidics, spuentował: – To dla nas ogromna przyjemność i zaszczyt gościć w Scope Fluidics ambasadora Brzezinskiego. Współpraca z amerykańskimi firmami jest dla nas ogromnie ważna – amerykański rynek ochrony zdrowia, technologii i innowacji odgrywa przecież globalnie kluczową rolę. Cieszymy się, że technologia PCR|ONE trafiła w bardzo kompetentne ręce amerykańskiej firmy Bio-Rad, zacieśniając naszą współpracę z amerykańskimi podmiotami.

W ramach wizyty ambasador USA miał okazję spotkać się z członkami zespołu Scope Fluidics oraz poznać proces rozwoju opracowywanych przez firmę technologii. Elementem programu była również prezentacja systemu BacterOMIC.

Źródła

Fot. Materiały prasowe Scope Fluidics

KOMENTARZE
news

<Wrzesień 2023>

pnwtśrczptsbnd
30
1
2
3
5
7
8
9
10
11
13
V Kongres BIO
2023-09-13 do 2023-09-16
14
15
16
17
18
21
22
23
24
26
29
Małopolska Noc Naukowców
2023-09-29 do 2023-09-29
30
1
Newsletter