Biotechnologia.pl
łączymy wszystkie strony biobiznesu
Alabin.pl – mariaż technologii i biobiznesu na polskim rynku laboratoryjnym
Odczynniki i sprzęt laboratoryjny, hodowle komórkowe i usługi laboratoryjne, wszytko to w jednym miejscu. Projekt Alabin.pl ma ambicje stania się pierwszym portalem w Polsce pozwalającym na natychmiastowy kontakt pomiędzy nabywcą a dystrybutorem. Jaka technologia stoi za portalem Alabin.pl? Rozmawiamy z Prezesem Zarządu Alabin sp. z o. o. Andrzejem Woźniakiem.

 

Andrzej Woźniak, prezes Alabin Sp. z o. o.

Platforma Alabin.pl to nowoczesne rozwiązanie na rynku produktów laboratoryjnych. Czemu wybraliście media elektroniczne jako pole działania?

Obserwujemy sukces Biotechnologii.pl, która ma 100 000 unikalnych użytkowników w ciągu miesiąca. Czytelnicy tego portalu stanowią dla nas bazę odbiorców i potencjał, którego nie możemy pominąć. Nasz katalog pomoże im znaleźć wszystkie produkty do zaopatrzenia laboratorium w jednym miejscu, porównać ceny i dokonać optymalnych zakupów, przy minimalnym nakładzie czasu. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie zastosowanie drogi elektronicznej.

 

Czy dystrybutor i nabywca znajdą dla siebie miejsce w portalu Alabin.pl?

Jesteśmy o tym przekonani. Wystarczy przeanalizować charakterystykę polskiego rynku dystrybucji. Przez wiele lat kontakt telefoniczny i osobisty był główną formą sprzedaży, ale teraz się to zmienia. W ciągu ostatnich 5 lat, rynek dystrybucji internetowej powiększył się prawie 10- krotnie. Obecnie większość producentów i dystrybutorów zdaje sobie sprawę z rosnącej roli sprzedaży elektronicznej. Alabin.pl jako pierwszy polski portal gromadzi oferowane przez dystrybutorów produkty w jednym katalogu, umożliwia ich zakup drogą elektroniczną i dostarcza moduł zarządzania klientem. Mając takie rozwiązanie sprzedawca może skupić się na indywidualnych relacjach z nabywcą.

Nabywca znajdzie u nas kompleksowy katalog produktów, szybki kontakt z dystrybutorem i wiedzę, która pomoże mu dokonać korzystnych zakupów. Dystrybutor automatycznie dostanie wszystkie dane potrzebne do wysłania przesyłki i prześle fakturę drogą elektroniczną. Te rozwiązania są już standardami obsługi klienta na zachodzie.

 

 

Jaka technologia napędza portal Alabin.pl?

Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technologicznym, wszystkie produkty są indeksowane według najnowszych standardów. Produkty z naszego katalogu są widoczne jako pierwsze bądź jedne z pierwszych w wyszukiwarce Google. Jesteśmy na bieżąco ze standardami Google, dzięki czemu możemy szybko wprowadzać zmiany i dostosowywać się do sytuacji.

 

Czy możemy się spodziewać innych funkcjonalności portalu?

Zapytania ofertowe i zakupy za pomocą Alabin.pl to tylko część naszej oferty dla biobiznesu. Docelowo chcemy zapewnić kompleksowe rozwiązania w zakresie e-prokurmentu - elektronicznego procesu zamówień i zaopatrzenia w sektorze publicznym jak i sektorze prywatnym. Cześć tego systemu już powstała – proces zakupowy jest zautomatyzowany, kontrolowany na każdym etapie, a zgromadzenie wszystkich produktów w jednym miejscu pozwala na lepsze planowanie. Kiedy wprowadzimy obsługę przetargów, Alabin.pl będzie najwygodniejszym narzędziem do zakupu sprzętu laboratoryjnego on-line.

 

Dziękujemy za rozmowę

KOMENTARZE
news

<Styczeń 2024>

pnwtśrczptsbnd
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
1
2
3
4
Newsletter